Hei mistä meinaatte saada käyttämättömien korttien rahat saada takaisin. Olin juuri ostanut 25-kerran kortin, josta ehdin käyttää vaivaiset 3 kertaa. Loptus tuli varoittamatta. Olen pistänyt sähköpostia heidän ilmoittaan sähköpostiosoitteeseen, mutta vastausta ei ole tullut. Olen käynyt ainoastaan aamujumpissa eikä hei- liikuntatalolla ole kuin iltajumppia. Minulle 100€menetys ottaa päähän niin paljon, että johonkin toimenpiteisiin täytyy tässä ryhtyä. Onko kellään viisaita neuvoja.?
Vastaukset 2
- Anonyymi
Et ole ainoa joka on menettänyt rahaa, näin ainakin päättelin facen positiivinen pirkkala-sivuston kommenteista jossa asiaa puitiin.. Näissä tapauksissa kun yritys ei (ainakaan vielä, kai?!) ole konkurssissa niin apua saa kuluttajaneuvonnasta/kuluttaja-asiamieheltä. Ja varmaan kannattaisi kysellä myös muita rahansa menettäneitä josko yhdessä voitte tehdä valituksen asiasta, joukossa tuntuu aina olevan enemmän voimaa.
- Anonyymi
Rahoja ei tarvitse palauttaa, koska on tarjottu mahdollisuus käyttää kortit loppuun vocatumissa ( tänne voi mennä vaikka 05 aamulla) tai liikuntakeskus HEI ssä. luulisi kaksi vaihtoehtoa riittävän? 25 x treenaa helposti parissa kuukaudessa vähän laiskempikin ;)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3391175Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.3991104- 102905
- 82827
- 78792
- 82746
- 37676
- 50675
- 103674
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui39670