Varapuheenjohtajan puhe!

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eli Perussuomalaiset tulevat jatkossakin räksyttämään oppositiossa ja esittämään kansalle sankaripuoluetta, joka taistelee hallituksen vääryyksiä vastaan.

      Kyllä on persuilla taas luvassa halpaa viihdettä ja suuria tunteita.
      Sellaista saippuaoopperaa ei jaksa katsella.

    • Perussuomalaiset tulevat harrastamaan vahvaa oppositiopolitiikkaa.
      Eduskunnassa tullaan näkemään vahvaa draamaa, kun hallituspuolueen kansanedustajat yksi toisensa jälkeen menettävät malttinsa. Martin Scheinin repii vielä monta kertaa pelihousunsa.

    • Anonyymi

      Onhan siinä kova usko yhden asian puolesta. Aivan kuin meidän kaikkien pitäisi uskoa näitä puheita ja olla sitten yhtä äkkiä samaa mieltä.

      Onneksi on vielä ihmisiä Suomesssa ja miljoonia, jotka osaavat tehdä omat johtopäätökset asioista ja joiden ei tarvitse käsi ojossa ja manipuloituna julistautua yhden asian liputtajiksi.

      Perussuomalaiset liputtavat olevansa äätioikeistolainen puolue, äärioikeistolaisin menetelmin. Tällä nelivuotiskaudella perussuomalaiset niittaavat omaan otsaansa lapun, jossa lukee "kukaan ei halua meidän kanssa hallitukseen".
      Ei edes kokoomus, vaikka sitä persut luulevat, Ja yksin hallitusta ei persut saa kasaan.

      Huutakaa ja räksyttäkää vaikka kuinka kauan ja paljon, kaikkea aineistoa voidaan käyttää jatkossa persuja vastaan seuraavissa vaaleissa ja muutenkin. Että kyllä kannattaa.

    • Anonyymi

      Puhua voi näköjään sanomatta mitään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4443
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      3198
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      39
      2874
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      116
      2665
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2519
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2437
    7. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      13
      2314
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2265
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2045
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1717
    Aihe