Kaikki rakkaus ei ole oikeaa rakkautta!

On olemassa rakkautta totuuteen ja rakkautta valheeseen. Näitä ei pidä sekoittaa toisiinsa. Jumala ja Hänen sanansa on totuus ja siihen meillä tulee olla rakkaus.
Jumalan sana, totuus. sanoo selvästi, että sukupuolisuhteet samaa sukupuolta olevien kesken ovat syntiä ja väärin. Se opettaa myös, että avioliitto on miehen ja naisen välinen liitto, eikä muu ihmissuhde. Edelleen se sanoo, että Jumala loi ihmisen mieheksi ja naiseksi, eikä miksikään "muusukupuoliseksi",

Ihminen, jolla on rakkaus totuuteen, ei kannata miehen ja naisen avioliiton ulkopuolisia sukupuolisuhteita eikä samaa sukupuolta olevien "avioliittoa" eikä muitakaan samaa sukupuolta olevien ohmisten sukupuolisuhteita.
Ihminen, jolla on rakkaus totuuteen, ei kannata translakia, "sukupuolen vaihtamisia" tai "sukupuolen korjauksia", abortteja eikä muitakaan moraalittomuuksia ja epäsiveellisiä elämän tapoja.

24

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuka määrittelee
      ja mitkä olivatkaan ne erehdykset joita ei saa anteeksi

      • Anonyymi

        Luonnottomuus lisääntyy nyt rytäkällä.

        Kun kaaoksen keskellä on sekavaa totuuden kadotessa, löytyy onneksi vielä Raamattu.
        Sieltä löytyy Totuus. Jeesus sanoi: "Mitä olen Tie, Totuus ja Elämä. Uuden Testamentin lukeminen paljastaa ja opettaa sen ainoan luonnollisen tien ja totuuden, mikä johtaa elämisen arvoiseen elämään maan päällä.

        Sielunvihollinen on iskenyt jo kauan valheillaan lapsiin ja nuoriin . Jo niin, että koulujen opettajat ovat kadottaneet Totuuden tien ja innoissaan opettavat kristinuskon totuuden sijaan maailman ruhtinaalle mieluista valhetta.

        Ollaan ajassa , jolloin saastuneet yhä saastuu , mutta pyhittyneet yhä pyhittyy. On aika ihmeellinen aika nyt!


      • Anonyymi

        Raamattu on vain ihmisten aivopieremä satukirja. Vain vähä-älyiset palvovat näitä mielikuvitusolentoja :)


      • Anonyymi kirjoitti:

        Raamattu on vain ihmisten aivopieremä satukirja. Vain vähä-älyiset palvovat näitä mielikuvitusolentoja :)

        Kysymys on siitä miten suhtaudun
        - --
        - --
        - --

        Omiin kokemuksiini kaikkeen, myös raamatun lukijoihin.
        Itselleni on hyvä lähtökohta, - onko minun käsitykseni lopullinen totuus jokaisesta ja kaikesta.

        Siksipä voin aivan rauhallisin mielin todeta että myös
        Anonyymi 27.6.2019 23:09 on todellisuudessa pyhä


      • Mark5
        Anonyymi kirjoitti:

        Raamattu on vain ihmisten aivopieremä satukirja. Vain vähä-älyiset palvovat näitä mielikuvitusolentoja :)

        "Raamattu on vain ihmisten aivopieremä satukirja. Vain vähä-älyiset palvovat näitä mielikuvitusolentoja :"

        Jumala on luonut ihmiselle viisauden tietää, , että Raamattu on Jumalan sanaa ja tototuus. Siksivoimme luottaa siihen.


      • Mark5 kirjoitti:

        "Raamattu on vain ihmisten aivopieremä satukirja. Vain vähä-älyiset palvovat näitä mielikuvitusolentoja :"

        Jumala on luonut ihmiselle viisauden tietää, , että Raamattu on Jumalan sanaa ja tototuus. Siksivoimme luottaa siihen.

        Jumala ei määrännyt ihmistä tietämään miten toinen ihminen ajattelee.
        Miksi on armo ja anteeksianto, ellei käytettäväksi.
        Se mikä sinussa on pyhää on sinun jumaluutesi, siinä on armo ja anteeksianto. Siksi voimme luottaa sinuun -- pyhyyteesi


    • Anonyymi

      Totuuteen, siihen johon kaikki, kaikille hyväksi Luvallisen / Laillisen Oikeuden mukainen perustuu, = Jumalan Sanan (Raamatun UT) mukaiseen ja perustuvaan oikeaa suuntaa, ja siinä, kaikessa täydellisyys päämäärää kohti vievää,jo alkuun tien viitoitusta... http://www.suomenkristityt.foorumimme.com josta on hyvä jatkaa.

      Jos ketä, turvallinen ja turvattu, Jumalan siunauksen ja varjeluksen mukainen ja sisältävä kaikinpuolinen kestävä hyvinvointi elämä ja tulevaisuus kiinnostaa.

      (Totuutta)

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Kaikki vesi ei ole vettä......?

    • "Kaikki rakkaus ei ole oikeaa rakkautta! "

      Eikä jokainen usko ole oikeaa uskoa.
      capisce

      • "Eikä jokainen usko ole oikeaa uskoa."

        Ei olekaan, mutta Jumalan avulla tiedämme, mikä on oikeaa uskoa. Ja Jumalan sanan perusteella tiedämme, mikä on oikeaa rakkautta.


      • Mark5 kirjoitti:

        "Eikä jokainen usko ole oikeaa uskoa."

        Ei olekaan, mutta Jumalan avulla tiedämme, mikä on oikeaa uskoa. Ja Jumalan sanan perusteella tiedämme, mikä on oikeaa rakkautta.

        Harmi että kakki ovat jumalansa avulla perustelleet asiat juuri oikein.


    • Anonyymi

      Voisiko aloittaja tutkia välillä uudempia ja nykyaikaisempia tietolähteitä. Voisi maailmankuva yllättävästi laajentua, avartua ja kehittyä. - Nm. Yritä edes

    • "Voisiko aloittaja tutkia välillä uudempia ja nykyaikaisempia tietolähteitä. Voisi maailmankuva yllättävästi laajentua, avartua ja kehittyä. - Nm. Yritä edes"

      Jumalan sana ei ole koskaan vanhentunut tietolähde.

      • Anonyymi

        Se "Jumalan sana" jota tarkoitat, on ihmisten kirjoittaman ja sanelema ja moneen kertaan muuttama. - Nm. Yritä edelleen


      • "Jumalan sana ei ole koskaan vanhentunut tietolähde. "

        Totta.
        Se ei ole tietolähde laisinkaan.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Se "Jumalan sana" jota tarkoitat, on ihmisten kirjoittaman ja sanelema ja moneen kertaan muuttama. - Nm. Yritä edelleen

        "Se "Jumalan sana" jota tarkoitat, on ihmisten kirjoittaman ja sanelema ja moneen kertaan muuttama. - Nm. Yritä edelleen"

        Raamatussa on yliluonnollinen Jumalan voima ja siksi tiedämme, että se on Jumalan sanaa, vaikka ihmiset ovatkin sen kirjoittaneet. Raamattuun ei ole tehty mitään sellaisia muutoksia, jotka muuttaisivat sen totuutta tai arvovaltaa Jumalan sanana ja totuutena.


      • Anonyymi

        Ei raamattua tarvitse kauaa lukea ymmärtääkseen että ihminen loi jumalan oman kuvansa mukaiseksi.

        15 Pappi tuokoon linnun alttarin luo, repäisköön irti pään ja polttakoon sen alttarilla. Mutta veri on puserrettava alttarin kylkeen.

        Jokaiselle omilla aivoillaan ajattelevalle on itsestään seltää että tällaisen eläinuhreilla mässäileen jumalaolennon, joka kehotti repimään elävältä linnulta pään irti ja töhrimään alttarinsa verellä keksi ihminen.

        Valitan. Raamatun jumalaasi ei ole olemassa :)


      • Anonyymi

        Mutta tuo, jota "Mark" lainaa, ei kirjoittele kommentteja klo 2:50 yöllä. Eikä hörhöile muutenkaan jumalilla sen enempää kuin humalillakaan. - Nm. Hyvä nukkumaan(kin)


      • Anonyymi

        "Mutta tuo, jota "Mark" lainaa, ei kirjoittele kommentteja klo 2:50 yöllä"

        Oletko ikinä kuullut 3vuoro työstä? :)


      • Anonyymi

        Missä työssä voi keskustella tällaisilla sivuilla? Tai ylipäätään olla ollenkaan netissä surfailemassa. - Nm. Metka duuni


      • Anonyymi

        "Missä työssä voi keskustella tällaisilla sivuilla? "

        Lähes jokaisessa kolmivuorotyössä missä olet päivystämässä (paikalla jos jotain tapahtuu). Poliisi, vartiointi, sairaanhoito, voimalat, jne

        "Tai ylipäätään olla ollenkaan netissä surfailemassa"

        Esimerkiksi joka ainoassa IT-alan duunissa :)


      • Anonyymi

        Olenkin jotenkin ymmärtänyt sillä lailla, että niille ihmisille maksetaan ylisuuria liksoja, jotka ehtivät lorvailla ja vetelehtiä duunipaikoillaan. Ajatus jotenkin häiritsee sellaista, joka nipin napin ehtii tauolle panemaan jotain suuhunsa. - Nm. Tarttee yrittää rakastaa teitäkin


    • Anonyymi

      Niin on maailmallista ns. "rakkautta" ja sitä kaikille hyväksi Taivaallista, sitä Totuuteen (Raamatun UT mukainen) perustuvaa ja mukaista Oikeaa puhdasta aitoa, Krist.Rakkautta’ joka ei koskaan häviä.

      Maailmallinen katoaa, jopa muutuu vihaksi. = sitä "pirun" hyväksi olevaam pettävää, tuomioksi koituvaa rakkautta. Siinä kun PAHA perii!!

      Ym. Totuutta... http://www.suomenkristityt.foorumimme.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      21
      2021
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      82
      1861
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      66
      1797
    4. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1563
    5. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      485
      1429
    6. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1424
    7. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      48
      1217
    8. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      35
      1079
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      72
      1058
    10. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      21
      957
    Aihe