Se lause tulee nyt maksamaan PS-nuorille isot rahat ja edellisiäkin peritään takaisin.
Noin radiouutisissa.
"Ettei Suomi näyttäisi tältä"
32
66
Vastaukset
- Anonyymi
Takaisin perintään ei ole perustetta. Maksetti mikä maksettu
- Anonyymi
Tulee vielä päivä jolloin hyysäritkin huomaavat että persut oli oikeassa. Tosin ei ne sitä myönnä silloinkaan.
- Anonyymi
Päättömät ei pulise että sillee.
- Anonyymi
Olisiko tuki lakkautettu jos julisteessa olisi ollut valkoisen perheen kuva ja teksti:
"Äänestä perussuomalaisia, että Suomi näyttää tältä myös tulevaisuudessa:"- Anonyymi
Kyseessähän oli Euroopan parlamentin julkaiseman mainoskuvan käyttö. Mikä ajatus sillä oli käyttää kuvassaan täysin epätyypillisen näköisiä eurooppalaisia? Mies oli jostakin Afrikasta ja nainen jostakin Intiasta.
Mielestäni ajatus oli nokkela, mutta aika on väärä. Elämme superloukkaantujien aikakautta, jolloin lähes kaikki on kielletty. - Anonyymi
Tekosyy tuen lakkauttamiselle oli ministeriön listalla valmiina. Etsittiin vain sopivaa syytä.
- Anonyymi
Hmmmm!? .... entäs sitten, jos kuvassa olisi ollut pelkkä seinä, ilman yhtään mitään perhettä, ja teksti: ”Äänestä perussuomalaisia jottei Suomi näyttäisi tältä tulevaisuudessa”?
:P - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hmmmm!? .... entäs sitten, jos kuvassa olisi ollut pelkkä seinä, ilman yhtään mitään perhettä, ja teksti: ”Äänestä perussuomalaisia jottei Suomi näyttäisi tältä tulevaisuudessa”?
:PNo, mielestäni tuo tyhjyyskin on parempi kuin tämä nykyinen Kalergi-plan suunta.
- Anonyymi
PerusSuomalaisten kannatus vaan nousee tästäkin järjettömyydesrä. Heheehee..
- Anonyymi
" PerusSuomalaisten kannatus vaan nousee tästäkin järjettömyydesrä. "
Tyhmyys tiivistyy.
- Anonyymi
Minkä puolueen jäsenet veti raha hanat kiinni perussuomalaisilta nuorislta ?
- Anonyymi
No minkähän puolueen harakka toi opetus-/koulutus-/kurinpitoministeri nyt mahtaisikaan olla? :)
- Anonyymi
Näytetään attendolta sitten, ja lopputulema on kuitenkn sama, ellei pahempi. Roikkukaa hyvinvoinnissa, ettei kukaan pahoin voi.
- Anonyymi
Suomihan näyttää jo mainokselta. Menkää nyt kattoon itikseen.
Lyhytjalkaisia irakilaisia käppäilee vastaan joka tiellä Hangosta Ivaloon..
Tähän on tultu kun PSia ei ole uskottu. - Anonyymi
Olen aina luullut että suomi24 on etupäässä persumyönteisten oma keskustelupalsta, eikö asia olekaan niin?
- Anonyymi
On se kyllä melkoisen uskomatonta, että tuosta yhdestä tviitistä mennään leikkaamaan jo luvatut valtion tuet kokonaan pois!
Pitäisikö kaikkien olla sitä mieltä, että kyseiset henkilöt näyttävät tyypillisen suomalaisilta ja jos ei ole sitä mieltä, niin rangaistus tulee?
Alkaa kyllä oikeasti v1tüttamaan tämä nykyinen pakkomädättäminen!- Anonyymi
Ministeriön mielestä suomalaisten tulee näyttää afrikkalaiselta, intialaiselta ja niiden sekoitukselta!
Vaikka olisit perussuomalainen! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ministeriön mielestä suomalaisten tulee näyttää afrikkalaiselta, intialaiselta ja niiden sekoitukselta!
Vaikka olisit perussuomalainen!Lähinnä muo hämää tossa eniten se, että: Yks twiittaa, ja kaikkia rangaistaan!?
Millos toi otetaan käyttöön muissakin rangaistuksissa?
1 mamu raiskaa, niin kaikki mamut laitetaan vankilaan! :) - Anonyymi
Ei ollut vain yksi tviitti. Olivat saaneet varoituksia aiemmin.
- Anonyymi
Suomesta ei tule n.g.r loppumaan ellei tule sisällis-sota.
- Anonyymi
Perussuomalaisille nuorille siis €115 000,- sakkoa ilman tuomioistuimen päätöstä asiassa joka ei ollut rikos.
Herää kysymys:
Ketkä ovat rikollisia?
Suomi ei ole demokratia.- Anonyymi
Totuus maksaa, vihervasemmiston mädännäiset fantasiat ei.
SAK:n EU-vaalitentti: Haitalliset puolueet ja ovatko vanhukset haitallisia (17.5.2019)
https://www.youtube.com/watch?v=fo1vgn2Qgt8
Ai ei aiheuta hymynkaretta vai =)- Anonyymi
Ihmisoikeudet ovat sidottu aina johonkin valtioon.
Kaaka-ti-kaa (kimitystäkiljuntaa), ymmärrys loppui taas.
Miten tuokin voi olla päättämässä yhteisissä asioissa. Anonyymi kirjoitti:
Ihmisoikeudet ovat sidottu aina johonkin valtioon.
Kaaka-ti-kaa (kimitystäkiljuntaa), ymmärrys loppui taas.
Miten tuokin voi olla päättämässä yhteisissä asioissa.Kyse oli suomalaisten vanhusten oikeudesta saada ihmillistä hoitoa, johon vihervasemmisto Sirpa Pietikäisen näköisen hahmon tuella alkoi vouhkaamaan haittamaahanmuuttajien ihmisoikeuksista Suomessa. Kyllä suomalaisten vanhusten kansalais- ja ihmisoikeudet ovat Suomessa etusijalla ennen turvapaikkashoppareiden he*vetin kallista kotouttamisia ja hyysäämistä. Vai oletko toista mieltä.
Kummalle korvamerkitset eurosi, avuttomalle vanhukselle, joka on sotinut Suomen puolesta ja jälleenrakentanut maan vai iPhone-hupimatkailijalle joka jätti omat vanhuksensa "hengenvaarallisiin oloihin" turvanaan vain siskonsa?
- Anonyymi
Ps kannatusprosentti nyt 20,1. Kuuden kuukauden päästä 25.2. Kansa on järkiintymässä! Hallitus kaatuu 2 vuoden sisään.
- Anonyymi
Hallitus pitää kaataa jo paljon ennen kahtavuotta.
Hallituksella ei alunperinkään ole minkäänlaista mandaattia vaalituosten perusteella.
- Anonyymi
Haha, antaa pienen vihervasuriporukan känkyttää, Suomen kansa tietää kyllä mikä on oikein :)
- Anonyymi
Ne rahathan voisi luovuttaa hallitukseen päässeelle keskustapuolueelle jotka kunnostautuivat pääsemällä hallitukseen vaikka olivat menettäneet niin paljon ääniä.(melkoinen urotyö)
- Anonyymi
Tulee vielä päivä jolloin alkaa raiskausaalto... BUUUAAHHAAAHHAAAAA... AAAHHAAAAHHAAAAAA... EEEEHHEEEHHHEEEEEEE
Rahojen takaisinperinnän lisäksi persupösilöille voisi yhteiskunta rapsauttaa tuntuvat sakot kansanryhmää vastaan kiihottamisesta. Suomi ei rasisteja eikä natseja kaipaa!
- Anonyymi
Suomi kaipaa satoja tuhansia kehitysmaamuslimeja ja afrikkalaisia lisää. Eikö niin?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1206214Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto625141SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun684273SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023864Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost133626Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1203178SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522546Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352499Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672242Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku01810