Ottakaa hallituksessa se vittumaisen kamreerin rooli ettei Punavihreiden rahantuhlaus mene aivan tolkuttomuuksiin.
Muuten kamreerina tulevat toimimaan Maailmanpankki ja IMF.
Muuten kamreerina tulevat toimimaan Maailmanpankki ja IMF.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kovakalloise kansan päähän on taottava että jakovaraa ei kerta kaikkiaan ole.
Siis kovakalloisen
Lopeta jo tuo jatkuva älytön trollaaminen noilla Maailmanpankilla ja IMF:llä. Sinä tiedät, etteivät nuo väitteesi pidä lähellekään paikkaansa, koska esim. EKP:n Mario Draghi linjasi pari päivää taaksepäin, että EKP tulee jatkamaan elvyttävää rahapolitiikkaa. Euron arvo jo hieman heikkeni ja korot tulevat pysymään negatiivisina vielä pitkään.
https://www.uusisuomi.fi/raha/283567-donald-trumpin-hermostuttanut-puhe-saattaa-tarjota-yllattavaa-apua-antti-rinteelle-tulee
Porvarien talouspolitiikka punnittiin viime vaaleissa ja tulos on nähtävissä. Porvarit istuvat oppositiossa. Ja sinä veisaat itkuvirttä? Ilmiö on yleinen, sillä muissakin Euroopan maissa poliittinen painopiste on siirtymässä pois kamreeripolitiikan linjoilta kohti inhimillisempää ja kansanvaltaisempaa linjaa. Se on seurausta oikeistolaisen veroparatiiseja suosivan rahanjemmauspolitiikan aiheuttamasta yleisestä paheksunnasta sekä yleisesti leviävän ilmastotietoisuuden seurauksena. Ovatko porvarit aliarvioineet eurokansalaisten älykkyyden? Sitähän sanotaan, että ahneella on paskainen loppu.
Keskusta-politiikka tulee arvioon perustuen palaamaan uuden puheenjohtajan myötä perinteisemmälle linjalle, keskilinjaan ja siitä himpun vasempaan.
Rahanjemmausta? Kyllä ne ovat ihan veronmaksajien rahoja joita tulee suojella haaskaamista.
Ei ilmastopolitiikka ja markkinatalous ole mitenkään ristiriidassa keskenään.
Totälitäristisiä piirteitä omaavasta hyvinvouimtivaltioapparaatista on inhimillisyys kaukana.