Toivomukseni Keskustalle

Ottakaa hallituksessa se vittumaisen kamreerin rooli ettei Punavihreiden rahantuhlaus mene aivan tolkuttomuuksiin.
Muuten kamreerina tulevat toimimaan Maailmanpankki ja IMF.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
Aloittaja

Kovakalloise kansan päähän on taottava että jakovaraa ei kerta kaikkiaan ole.

Äänestä
  • Aloittaja

    Siis kovakalloisen

    Äänestä

Lopeta jo tuo jatkuva älytön trollaaminen noilla Maailmanpankilla ja IMF:llä. Sinä tiedät, etteivät nuo väitteesi pidä lähellekään paikkaansa, koska esim. EKP:n Mario Draghi linjasi pari päivää taaksepäin, että EKP tulee jatkamaan elvyttävää rahapolitiikkaa. Euron arvo jo hieman heikkeni ja korot tulevat pysymään negatiivisina vielä pitkään.

https://www.uusisuomi.fi/raha/283567-donald-trumpin-hermostuttanut-puhe-saattaa-tarjota-yllattavaa-apua-antti-rinteelle-tulee

Porvarien talouspolitiikka punnittiin viime vaaleissa ja tulos on nähtävissä. Porvarit istuvat oppositiossa. Ja sinä veisaat itkuvirttä? Ilmiö on yleinen, sillä muissakin Euroopan maissa poliittinen painopiste on siirtymässä pois kamreeripolitiikan linjoilta kohti inhimillisempää ja kansanvaltaisempaa linjaa. Se on seurausta oikeistolaisen veroparatiiseja suosivan rahanjemmauspolitiikan aiheuttamasta yleisestä paheksunnasta sekä yleisesti leviävän ilmastotietoisuuden seurauksena. Ovatko porvarit aliarvioineet eurokansalaisten älykkyyden? Sitähän sanotaan, että ahneella on paskainen loppu.

Keskusta-politiikka tulee arvioon perustuen palaamaan uuden puheenjohtajan myötä perinteisemmälle linjalle, keskilinjaan ja siitä himpun vasempaan.

Äänestä
  • Aloittaja

    Rahanjemmausta? Kyllä ne ovat ihan veronmaksajien rahoja joita tulee suojella haaskaamista.
    Ei ilmastopolitiikka ja markkinatalous ole mitenkään ristiriidassa keskenään.
    Totälitäristisiä piirteitä omaavasta hyvinvouimtivaltioapparaatista on inhimillisyys kaukana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


OikeistoSosDem kirjoitti:

Ottakaa hallituksessa se vittumaisen kamreerin rooli ettei Punavihreiden rahantuhlaus mene aivan tolkuttomuuksiin.
Muuten kamreerina tulevat toimimaan Maailmanpankki ja IMF.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu