Ajoitteko maalle mökille?

Saunomaan ja makkaraa grillaamaan? Oliko teillä ruuhkaa? Sehän tuo Juhannuksen tunnelmaa!
287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lähin linja-auto Helsinkiin lähti 48 kilometrin päästä ja sekin oli toinen päivän vain kahdesta vuorosta. Asemalle lapsi tietysti vietiin henkilöautolla.

Isossa osassa Suomea joukkoliikenteen tarjonta muistuttaa Etelä-Suomen juhannuspäivää kaikkina vuoden päivinä. Siellä auto on yksinkertaisesti välttämätön. Ja vaikka se ei olisi ihan välttämätön, henkilöautojen määrästä voi päätellä, että useimmat ihmiset syystä tai toisesta tarvitsevat omaa autoa.

Lapsiperhe siis tarvitsee auoto. M.O.T.

Äänestä

Kävelken 400 km suunta. Olemme vihreitä ja junallakin Pariisiin..Tosin lennämme Usaan köyhien kiusaksi.. Köyhiltä kiellämme autoilun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Saunomaan ja makkaraa grillaamaan? Oliko teillä ruuhkaa? Sehän tuo Juhannuksen tunnelmaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu