kieltää kaiken muun paitsi kasvishernekeiton ja muun pupun ruuvan???
Meinaattako puolustaa suomea jos se
19
52
Vastaukset
- Anonyymi
Never and ever.
Tämä maa ei ole enää puolustamisen arvoinen maa.
Meiltä on viety sananvapaus, mielipiteet ja suomalaiset alistetaan ja ala-arvoistetaan elättämään geelitukkapleijareita maahamme.
En puolusta enää Suomea naisena, koska olemme myyneet kaikki muunmaalaisille.
Katoamme ja muutamme kotimaastamme, maihin, joissa meitä arvostetaan.- Anonyymi
Siperiassa on tilaa. Siellä on hyvä palvoa Putinia. Osta menolippu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siperiassa on tilaa. Siellä on hyvä palvoa Putinia. Osta menolippu.
Moskovan protektoraattikin on demokraattisempi ja inhimillisempi vaihtoehto skandinavian kalifaatille.
- Anonyymi
Siellä sitä kalifaattia kohta onkin, kun muslimeja on tajuton määrä venäjällä.
- Anonyymi
Punikki Tavjan presidenttiydestä alkaen on kiinnostus puolustaa tätä maata tasaisesti vähentynyt. Tällä hetkellä maanpuolustustahto on tasan nolla.
- Anonyymi
Vuosia sitten olisin antanut pilkkoa itseni vaikka kilon paloihin isänmaani puolesta mutta nykyään saattaisin liittyä entisiä arvoja puolustavaan sissiliikkeeseen nykyisiä hallituksia, ja varsinkin niiden aiheuttamaa seuraamusta vastaan.
Huvittava ja yltäkyllään tottuneen silkkipeffan asettama kysymys, koska ne miehet, jotka olivat aikoinaan rintamalla puolustamassa Suomea söivät "raakaa" kaurapuuroa ja hernerokkaa jossa herne etsi kaveria.
- Anonyymi
Eri asia, silloin oli pakko kun pahemmin muuta ei ollut saatavilla.
- Anonyymi
Kun aivot eivät saa oikeata ravintoa niin tulos on tämä.
Aivot tarvitsevat sekaruokaa tuottaakseen järkevää toimintaa.
Kasvisruoka hörhöillä on pääkin iso kaali. - Anonyymi
Ei ole puolustamisen arvoinen enää.
- Anonyymi
No muuta pois. Kenelläkään ei tule ikävä. Venäjälle mahtuu, sieltähän mielipiteesikin ovat peräisin.
- Anonyymi
Minä olen jo heittänyt Suomen mielestäni. Tein sen jo viimeisiinä palvelusvuosinani mutta sotilaseläke kyllä kelpaa. Se on vähemmän kuin yhden matun elättämiseen kuluu, joten en näe tässä moraalista estettä ottaa sitä.
- Anonyymi
Kaikille on selvää että tosipaikassa "kansallismieliset" persut luikkisivat ensimmäisinä pakoon. Tekosyitä varmasti riittää: hernekeitossa on liian vähän sattumia, eduskunnassa liikaa "vihervasemmistolaisia", Suomessa liikaa tummaihoisia jne jne.
Ei näistä räksyttävistä luikureista tositoimiin olisikaan. Isänmaanpettureita.- Anonyymi
Poliitikot, vihervasurit ja muut suvakit lähtee tästä maasta käpälämäkeen ensimmäisenä sotatilan alkaessa.
- Anonyymi
Kyllä pitää idiootti olla joka lähtee luotisateeseen tämän maan puolesta ! Itse en koe tätä maata puolustamisen arvoisena. Minkä vuoksi menisin kuolemaan tämän maan puolesta ? Senkö vuoksi että kaikenmaailman viherpellet saavat määräillä kivikylästä mitä maalla saa tehdä.
Tosipaikan tullen lähtisin matujen kanssa samaa matkaa vittuun täältä jos alkaa pommeja putoilla ja luodit lentää. Maailma on valtioita täynnä ja jopa pohjois Korea on kuolemaa parempi vaihtoehto.- Anonyymi
Ja seuraavassa viestissä väität olevasi "kansallismielinen". Voi teitä.
- Anonyymi
Suomea puolustavat kokolihaa syövät ampumahiihtäjä-miehet eivät ihan pärjää italialaisille kasviruoalla hiihtäville nais-ampumahiihtäjille.
Että silleen. - Anonyymi
Suomi on jo riistomaa, ketä paskan vertaa välittää sellaisesta maasta?
Vuokrafirmaa ja nollasoppareita, ulkomaalaista halpatyövoimaa täynnä, riistohinnat jokapaikassa... ei mitään tulevaisuutta. Elinmahdollisuudet on varastettu herrojen perseisiin osinkoina ja riistolla.- Anonyymi
Näin on.
Ei voi enää paremmin sanoa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761725
- 108977
- 89849
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19673- 51655
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann41557Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164513Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45508Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;191453- 26439