Hevosia kuolee, hevosia piiskataan ja lyödään. Raviurheilu tulisi kieltää eläinrääkkäyksenä. Eläinsuojelujärjestöille ilmoitus.
Ravit - Eläinrääkkäystä
11
1752
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan samaa mieltä! Täytyy olla täysi juntti että raveissa käy tai niitä millään tavoin kannattaa!
- Anonyymi
Kielletään kaikki urheilu samantien!!!!!!!!
- Anonyymi
Ruotsista tuovat raatoja tänne ja yritetään vitamiineillä huippu tuloksia onko järkee?Piiska pitäis kieltää kuten Norja tekee,hevonen juoksee haluusta ei rahasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ruotsista tuovat raatoja tänne ja yritetään vitamiineillä huippu tuloksia onko järkee?Piiska pitäis kieltää kuten Norja tekee,hevonen juoksee haluusta ei rahasta.
Miten on dopingin käyttö hevosilla. Nytkin tuli ranskasta ihmehevosia. Montako piikkiä oli saaneet?
- Anonyymi
Mikä KOODI jutussa Harry Nikander EB14 kuvatekstissä.
https://www.is.fi/urheilulehti/parhaat/art-2000008396041.html
- Anonyymi
onpas täällä asiantuntijat taas koolla...
- Anonyymi
Aina siitä piiskaamisesta puhutaan, mutta se on tutkittu, että suupielet saavat vaurioita kuolaimista. Pitäisi laittaa sille omistajalle suuhun joku hiton kapula ja kiskoa sitä ja antaa pyllylle piiskaa ja juoksuttaa...voi kunpa hevoset nousisivat kapinaan! (Eläinten vallankumous)
- Anonyymi
Ratsupellet vauhdissa.
- Anonyymi
No niinhän ne ovat ja autojen kilpa-ajot, formulat, ilman saastuttamista ja hullujen hommia.
- Anonyymi
Eikö noita kuolaimia tai ohjaimia voi kehittää sellaiseksi ettei suu vaurioituisi, koirillakin on valjaat ettei niskat ja kurkku vaurioidu.
- Anonyymi
Haluaisko hippoksen äijänkäppyrät lähteä juoksemaan rataa ympäri ? Miksi hevosen pitää juosta, jos ei yhtään huvita. Raviurheilun voisi lopettaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901323
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138893- 85842
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?51720Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t251612Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311597Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579- 53574
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7570