55 rak okt:n yläpohjan eristys

Kannattaako oikeasti lisäeristää tuollainen rintamiestalon yläpohjan lisäeristäminen? Puhallusvillan laitto maksaisi 100€ käyntikerta ja eriste 30€ kuutio. Onko ihmiset kokeneet lisäeristyksestä hyötyä?
4498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

yläpohjassa on nyt sahanpurua tms. laitat vaan sitä lisää, turha sinne on mitään villoja laittaa.Parasta on höylälastu, sitä saa lähes kaikilta sahoilta.

Äänestä
  • yläpohjaan. Liian hötöä, kyten kutterinpurukin. Paree pysytellä kunnon KUIVAtussa sahanpurussa.

    Äänestä

kannattaa menee muuten lämpö harakoille.Puhalla itse rautakaupoista saat puhalluskoneen eikä maksa paljon itse puhalsin verstaan yläpohjan kokonaan ja -52 rakennetun talon yläpohjan lisäeristin puhaltamalla.Ei ole kummonen homma mutta pölynen kunnon suojaimet pitää olla.

Äänestä

noin kallista villaa on?
ite maksoin 22 euroo motti puhallettuna eikä muita kuluja

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mika kirjoitti:

Kannattaako oikeasti lisäeristää tuollainen rintamiestalon yläpohjan lisäeristäminen? Puhallusvillan laitto maksaisi 100€ käyntikerta ja eriste 30€ kuutio. Onko ihmiset kokeneet lisäeristyksestä hyötyä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu