Onhan vaihtoehtokin, se kaikille hyväksi...

Anonyymi

Raamatun UT mukainen ja perustuva Kristillisyys.

Siihen suuntaa, ja siinä etenpäin kohti täydellisyyden päämääraa vievää, jo alkuun tienviitoitusta, tuolla... http://www.suomenkristityt.foorumimme.com

Etsivä löytää, ja koluttavalle avataan.

(Herättelevä)

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Kaikille hyväksi "

      Kerro miten se on juutalaisille koskaan ollut hyväksi, mitä hyötyä Jeesuksesta on ollut heille?

      Jos Jeesus olisi ollut Messias, ei temppeliä olisi hävitetty,eikä Jerusalemia ja koko ympäristöä tuhottu, eikä kansaa vainottu vuosituhansia. Messias olisi ollut pelastaja ja puolustaja.

      • Anonyymi

        Perustele väitteesi!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Perustele väitteesi!

        Mitä kohtaa pitäisi perustella, sillä kyseinen kirjoittaja esittää ensimmäisessä lauseessa kysymyksen, johon et ilmeisesti osaa vastata.


      • Anonyymi

        Kyllä se Jumalan Sanan mukaisuus, = Krist. Rakkaus, joka ei ole kenellekään pahaksi, joka on ihan sitä Lain / Laillisuuden ihan täyttymyksen, kaikkia kohtaan ja kaikille Luvallisen Oikeuden mukaista. = Myös sitä; ei mitään pahaa eikä väärää ketään, eikä mitään Luojan hyväksemme luomaa kohtaan. Mikä voisi olla hyvempää?

        Ei voi ainakaan Jumalaa syyttää, sitä mitä ihmiset ovat itselleen ja toisilleen ja koko luomakunnalle, kaikille hyväksi Jumalan Sanan (Raamatun UT) opetusten ja ohjeiden VASTAISUUDELLAAN aiheuttaneet. = Saatanaa tuomiokseen palvelemisella.

        (Heättelevä)
        (Herättelevä)


      • Anonyymi

        Ei turhaan sanassa sanota, että nainen vaietkoon seurakunnassa.
        Sama toimisi uskoa käsittelevillä palstoilla vallan mainiosti.
        Tyhmät kysymykset on ihan ok, mutta Jumalasta poisvievät kirjoitukset, jotka on naamioitu typeriksi kysymyksiksi menevät yli rajan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      3075
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      119
      1255
    3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      6
      1087
    4. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      971
    5. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      66
      925
    6. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      907
    7. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      38
      881
    8. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      163
      858
    9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      65
      844
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      784
    Aihe