Franchising-periaatteella toimivat itsenäiset OmaTalonmies-yrittäjät tarjoavat asuinkiinteistöjen kiinteistöhuoltopalveluita tällä hetkellä Pääkaupunkiseudulla, Kuopissa, Lahdessa ja Oulussa.
OmaTalonmies-yrittäjän asiakkaana saat mm. seuraavia etuja:
1. OmaTalonmies on pätevä huoltomies
Laatutakuun OmaTalonmies-yrittäjä on poikkeuksellisen monitaitoinen kiinteistöhuollon osaaja, joka huolehtii koko kiinteistön kunnossapidosta. Veloitus ei kuitenkaan ole suurempi kuin perinteisillä kiinteistöhuollon yrityksillä. Erinomainen hinta-laatu suhde onkin yksi Omatalonmies - palvelun kulmakivistä.
http://www.laatutakuu.fi/talonmies/
OmaTalonmies-yrittäjän asiakkaana saat mm. seuraavia etuja:
1. OmaTalonmies on pätevä huoltomies
Laatutakuun OmaTalonmies-yrittäjä on poikkeuksellisen monitaitoinen kiinteistöhuollon osaaja, joka huolehtii koko kiinteistön kunnossapidosta. Veloitus ei kuitenkaan ole suurempi kuin perinteisillä kiinteistöhuollon yrityksillä. Erinomainen hinta-laatu suhde onkin yksi Omatalonmies - palvelun kulmakivistä.
http://www.laatutakuu.fi/talonmies/
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tässäkin huumassa järki käteen ja yrittäjän, sen työtä tekevän taustat tarkkaan tutkintaan. Lumitöiden osaaminen ei takaa LVIS-huoltomiestoimien osaamista. Miten sairaus- ja loma-ajan tuuraukset, vakuutukset ja vastuut?
Tuossa kun katsoo "Suur Helsingin" omatalkkareita niin havaitsee, että he asuvat kymmenien kilometrien päässä Helsingistä. Taitaa tulla aika kalliiksi ja kestää pitkään kun avainta lähdetään tuomaan Kehä III takaa yöllä.
Omatalkkariyrittäjä on itse vastuussa tekemisistään - periaatteessa. Mutta eipä hänellä paljoa ole millä vastata, firma nurin vaan ja vuokrarahat sossusta.
Lomaa jos viettää pitää itse hoitaa tuuraajan.
Osaaminen ja vakuutukset taitavat olla vähän utopiaa.
"Miten sairaus- ja loma-ajan tuuraukset, vakuutukset ja vastuut?"
Ne on tällaisen laatutakuuketjuun huijatun "yrittäjän" vastuulla. Luonnollisesti, onhan hän yrittäjä.
Laatutakuuyrittäjän ISS:ltä veloittamalla hinnalla ei vaan makseta kenellekään virallista palkkaa. Ja jos maksetaan, niin tälle yrittäjälle ei jää kouraan latin latia.
ISS on ostanut monta kiinteistöhuoltoyhtiötä ja antanut potkut monelle työntekijälle. Osa on päässyt tekemään samaa duunia kuin aikaisemmin rupeamalla "yrittäjäksi". ISS - tai Laatutakuu - hoitaa paperihommat ja rahaliikenteen. "Yrittäjällä" ei paljoa sananvaltaa ole, mutta töitä senkin edestä.
ISS:lle hyvä homma.
siivousalalla. Uskomatonta miten ihmisiä huijataan lähtemään tuollaiseen mukaan. Orjatyötä sakon uhalla, siinä koko homma lyhyesti kiteytettynä.
vielä ostamaan asiakkaat iss:ltä, on ikuisesti naimisissa tuon moppifirman kanssa ilman palkkaa.
Uskomatonta, miten ihmisiä huijataan. Meinasivat saada yhden tutun mukaan, mutta puhuin järkeä.
Aivan uskomattomat ehdot: Asiakkaat pitää tosiaankin ostaa! Jos ei miellytä ja haluut lopettaa, niin maksat ja paljon! Myös "edullinen" aloituspaketti pitää ostaa = tavalliset siivousvälineet kiskurihintaan.
Eikä se siihen lopu. Laatutakuu ISS vie päältä ~20%, joka tarkoittaa juuri sitä katetta, jolla yritystään voisi kehittää. Vai vielä yrittäjiä, voi ***vetti, sääliksi käy.
Jotenkin alaa läheltä seuranneena vaikuttaa, että ISS antaa nämä e.v.v.k. kohteet näille ns. laatutakuuyrittäjille ja vie niistäkin kerman pinnalta.
yrittäjyydestä ja- yrittäjistä. Hakusana on tietenkin laatutakuu.
Ehkä silmäsi avautuvat ja huomaat, minkälaiseen ahdinkoon ovat joutuneet lukuisat rehelliset, ahkerat, yritteliäät ja tunnolliset kansalaiset, uskoessaan Suomen Laatutakuu Palvelut Oy:n lupauksiin paremmasta toimeentulosta ja auvoisesta tulevaisuudesta!!