Rikkoo moottorit. Kalliita korjauksia. Kasvattaa levää järjestelmään.. Vihersaasta kallista kujeilua.. Nyt halutan rikkoa bensa-autot bioetanolille.. Mikä tuhon tie taas..
Biodiseluhka?
Anonyymi
2458
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Korjatkoon köyhät rottelonsa.. Kunha parturoimme hiilinielut biodiseliksi..Eläköön viherhölmöys..
Tähän vielä ajaa vasut ja vihreät pakolla??
Vitut; me mitään tiedetä moottoreista.. Ollaan vihervasusaastaa.. Mukava kusettaa ihmisiä, ne lampaat menee aina retkuun!
Tarjoaako vihreät ilmaisen levänestoaineen?
Vihreät eivät koskaan tarjoa, tai anna mitään. Ovat aina vain ottamassa !! Järkyttävän itsekästä sakkia, joita ei kiinnosta hevonhelvettiäkään mikään muu kuin oma kieroutunut aate ja sen ajaminen - vitut muista, vitut maailmasta - se on Vihreiden motto !
On niin kiva vouhottaa ilmastolla.. Kiristää köyhien elämä..
Biodisel on oiva esimerkki vouhotuksesta. Lähdetään kiimassa asiaa tutkimatta.
Ilmastohöttö läysällä pohjalla .. Viherunelmaa...
95 bensa sakkautuu 3kk.Nyt vaaditaan sotkun lisäystä? Sakkautuu nopeemmin!
Tuo sakka tukkisi hyvin Emma Karin ylisuuren hammasvälin. Kannattais kokeilla, on vielä ympäristöystävällistäkin.
Valtio maksaa korjauksettukeine jusseille, joten eihän tuossa ole mitään vikaa, mikäli kysytään kepulisteilta. Kaikki on kotiin päin ja ihan insessibussinestiä. Sitä laki ei osaa vielä kieltää.
Kukaan ei kiellä hankkimasta sähköautoa. Joudutte joka tapauksessa luopumaan vanhoista romudiiseleistänne. Mitä nopeamme vaihdatte 2000-luvun tekniikkaan, niin sitä vähemmän ruumiinne kärsivät tyhmistä päistänne. Oletko siis persu vai fiksu? Voit itse siihen vaikuttaa.
Missä niitä söhköromuja lataa? Lappiin ajaessa pitäisi varata matkalle parit latauspäivät. Kolme miljonaa autoa vaihtaa sähköautoihin,? Raskasliikenn.ve jäisi vielä.. Olet idiootti,viherpelle?
Olet tyhmä, kuten kaikki persut olette. Laturissahan akkuvehkeet ladataan. Etkö jumi sitäkään tiennyt.
Autokanta uudistuu 100 000:n kappaleen vuosivauhtia. Henkilöautojen keski-ikä on noin 12 vuotta. Kahdentoista vuoden päästä autokannan pitäisi olla jo huomattavan sähköpitoinen. Paitsi jos annetaan persujen tuoda edelleen Ruotsista ikäloppuja dieselromuja.
Voi vihermölli. En ole persu. Vain realisti. Viidessä vuodesa autot kehityyrmt ja kukaan ei tiedä mihin. Ei soto häviä mihinkään 13v. nuija. Koska rakennettaan miljonat latsusasemat ja kenen rahalla? Tyhmyytes oksettaa...
Mistä sitä sähköä lisää saadaan? Nytkään ei tahdo riittää. Jos tulee kriisiaika niin ollaan kusessa.
Ette voi pakottaa työläistä tai herraakaan ostamaan jotakin mitä se ei tahdo ostaa tai sillä ei ole varaa siihen. Kuullostaa aivan diktatuurilta.
Kriisiaikana shköautot seisoo ekana.. Viherhölmöt?
Kuten sanottu niin teidän persujen ruumiit kärsivät tyhmistä päistänne. Ei minua haittaa vaikka diiselromujenne saastuttavat moottorit räjähtäisivät. Se olisi itse asiassa ihan hyväkin.
Viisaat siirtyvät 2000-luvun teknologioihin ja saasteettomiin sähköautoihin.
Mutta itsepähän osallistutte kärsimysnäytelmiinne. Valintojen maailma, kuten sanotaan.
Miten sinä yhteiskunta elätti siirryt< <maksaako sossu sulle sähköauton? Missä lataat sen? Näkee vihersaastan harhat.. Aina pöllyssä!
Miten sähköauto on saasteeton? Valmistus? Akkuromuna? Pitää ajaa 60thkm. Ennen kuin jotain hyötyä. Paljonko tulee saastetta, jos Suomeen tehdään kolmemiljonaa sähköautoa? Raskasliikenne päälle? Mikä saaste ja mineraalien tuhlauas on latausasemien rakentaminen?
Sähkökatko ja kaikki liikenne seisoo, mikä sähköistä riippuvaista . Söhköistetään armeija ja pelastuslaitoskin..
Sähköautoharha on vihervasu raskas harha.. Ei realismia.. Paljon maksaa 5 miljonan latauspisteen rakentaminen?
Milläs ajat kun maaöljy loppuu ja biodiisel tukkii romujenne moottorit?
Ostaa sähköauton niin voi ajella saasteettomasti loputtomiin. Sähkö ei lopu maailmasta koskaan.
No tyhmästä päästä kärsii persun ruumis. Eihän se kenellekään yllätyksenä tule.
Toi sähköauto unelma on täysin utobiaa vihersaasta. pikkunenkin kriisi ja sähköt poikki.. Terroristit helpolla pätki sähköt. Työnnät sähköautoasi, vihermölli.. Isis verkosta halutaan istuttaa Suomeen. Koska öljy loppuu?