https://www.msn.com/fi-fi/talous/uutiset/luottoluokittaja-laittoi-suomen-samaan-kastiin-italian-kanssa-”alisuorittajia”/ar-AADimKS?ocid=spartanntp. Valitettavasti Suomi on edelleen EUn jäsen. Itsenäisenä valtiona Suomi voisi toimia kansantalouden njärkevien periaatteiden mukaan mutta EU-jäsenyys pakottaa Suomen mukaan EKPn kerjäläisoopperaan . Kaikki tukiaiset pitää kerjätä ja maksattaa ne omilla rahoillaan tai veloilla. EKPn huiaus jatkuu niin kauan kuin viimeisetkin säästät ja palkat on rosvottu kansalta. Katkeruutta lisää hullut ja kalliit direktiivit jotka olisivat tarpeettomia normaalissa valtiossa. Lisäksi Suomella on puolueet jotka lähtevät mukaan kaikkeen hölmöilyyn. Ilmastonmuutoksen nimiin ne haluavat valtion konkurssiin. Rikkaitten puoluerahoittajien sana painaa koko Suomen kohti konkurssia EUn kupeessa.
EU tuhoaa Suomea tosissaan
Anonyymi
10338
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
itsenäinen Suomi, suomalaisten koti,
oma kansa ensin https://keskustelu.suomi24.fi/t/15704641/fokus-halla-aho
Mielenkiintoista. 2 viestiä poistettu.Yksi persujen mainos sallittu.
IPU tuo russokäärmes ja täysi pska, tuhoaa suomea jos pystyy. Onneksi siitä ei ole siihenkään, sen verran k-päisiä tomppeleita koko lahko.
Onko nimesi IPU? Kai sinulla on myös sukunimi?
EU-aikana Suomen bruttokansantuote on yli KAKSINKERTAISTUNUT.
Siinä tosiasia eikä mitään propagnadapuhetta.
EU-aikana valtion velka on yli KAKSINKERTAISTUNUT:
http://vanha.verkkouutiset.fi/arkisto/Arkisto_1998/4.syyskuu/BUD13498.HTM
Vuonna 1994 valtion velka oli 307,5 mrd mk eli 51,7 mrd €, sen jälkeen parhaimmillaan 106 mrd €.
Ajantasaisen velan näkee osoitteesta https://www.velkakello.fi
Niin. Sitä velkaa ottavat kotimaiset poliitikkomme, ne joille te haluatte lisää valtaa.
Missä järki?
Hitlerkin moninkertaisti bruttokansantuotteen,n miljardikertaiseksi. Se tehtiin inflaatiolla kuten tuo Suomenkin .Sillä voivat vain tollot leuhkia. Ja niitähän tässä riittää varsinkin EUn kupeella.
NO se tuskin on EUn vika tai syy. tajuat kai itsekin ettet voi esim syyttää yhteiskuntaa pikavipeistäsi
Mistä ihmeen pikavipeistä?!