Putin kiittää persujakin

Lainaus Ilta Sanomat:

Putin ylisti haastattelussa populismin lisääntymistä Euroopassa ja Yhdysvalloissa.
50<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 50

Vanhimmat

Oliko Putinin puhe Jussin kirjoittama, vai olivatko heppujen puheet muuten vaan vaihtuneet?

Äänestä

Persut ovat Kremlin edun ajajia.

Äänestä
  • Vassu edustaa pelkästään katkeraa tyhmyyttä....😁😂🤣🤣😁😂🤣

    Äänestä

Putin ei ole demokratian kannattaja, eikä kunnioita lakia.
Venäjä on kleptokratia, joka murhaa ihmisiä jäämättä siitä kiinni.

Ehkä Putin näkee perussuomalaisissa potentiaalia yhteistyökumppaniksi.

Äänestä

Perussuomalaiset siis pitävät venääjää ja sen kansaa parempanaa, kuin Sumea ja suomalaisia. Venäjämielisyys persuissa huipussaan.

Äänestä
  • Vassu edustaa pelkästään katkeraa tyhmyyttä....😁😂🤣🤣😁😂🤣 ..

    Äänestä

Putin ja persut puhuvat yhtenevästi, persut kuuluu Kremliin.

Ilta Sanomat Julkaistu: 28.6. 14:22


"Presidentin mukaan liberaalit hallinnot eivät ole onnistuneet turvaamaan kansalaisiaan.
Venäjän presidentti Vladimir Putin pitää liberalismia aikansa eläneenä. Putin kommentoi asiaa Financial Timesin haastattelussa G20-maiden kokouksen alla.

Liberalismi on länsimaisten demokratioiden perustava ideologia."

Putin ylisti haastattelussa populismin lisääntymistä Euroopassa ja Yhdysvalloissa. Hänen mielestään monikulttuurisuuden kaltaiset ajatukset eivät enää ole kestäviä.

Äänestä
  • Juoppokiimaputinretardpridevasuri minäkin, mitäs ryyppyaatetoverit täällä taas? 🤢🤮🤢🤮🤢🤢🤮🤪🤪🤪

    Äänestä

Tosiasiassa Putin näkee EU:n jo imperiumina ja oman imperiuminsa vastustajana samoin kuin hän näkee liberaalin eliitin oman eliittinsä vastustajana. Imperiumit ovat vastakkain niinkuin 1940-luvulla. Populistit hän näkee lähinnä länttä heikentävinä huligaaneina, joita kannattaa siksi tukea. Neuvostoliiton tavoin Putin aliarvioi pahasti demokratian voimaa. Jos populismi ja nationalismi voittaa lännessä niin demokratia voittaa ja se roiskahtaa suoraan Putinin ja kavereiden naamalle. Venäjän kansa saa tarpeekseen Putinista & kavereista ja korruptiosta ja Putin & kaverit saavat olla kiitollisia jos hengissä selviävät.

Äänestä

Putin kiittää persujen hölmöilystä. Persut joko tahallaan ajavat venäjän etua tai sitten tahattomasti, tyhmyydessääT: entinen persu

Äänestä

Hertta Kuusinen oli patamusta porvari venäjämielisiin persuihin verrattuna.

Äänestä

Kuulkaa vasuviherhölmöt ja kepuloiset.. Hyvät välit Putiniin on Suomen etu? Vai mitä vajaaälyset?

Äänestä

Persut on ainoa puolue Suomessa , joka on rähmällään Kremliin päin ja pyllistää samalla kaikille länsimaille. Venäjämielinen persu joka heiluttaa suomenlippua on pahinta poliittista huijausta mitä maa päällään kantaa.

Äänestä

Kaikki persut tahtoisivat olla Putinin lapsia?

Äänestä

Putinin edeltäjät Lenin ja Stalin ovat perustaneet vasliiton nimellä SKP joka suomessa oli laiton puolue kunnes puna-armeijan uhkailujen takia se sai vaalioikeuden muttei uskaltanut mennä vaaleihin kuin peitepuolueella skdl joka nykyisin on vasemmistoliitto

SKP-vasliiton kansanedustajia ovat mm. Esko Seppänen Kari Uotila Jaakko Laakso ... ja vanhempia on rutosti mm Ensio Laine edelleen elossa ja Li Anderssonin neuvonantaja

Vasemmistoliitto on perseestä tiesitkö
etkö, nyt tiedät

Äänestä

Vihervasurithan elää niin syvällä siellä omassa kuplassa että edes totuus ei sinne uppoa!

Taitaa olla ihan turhaa kirjoitella mutta jos joku nyt kuitenkin ottaisi onkeensa niin totuushan on että Persuilla ja Putinilla (Venäjä) on se yhteistä (vain se) että molemmat puolustavat omaa kansaansa ja sen itsenäisyyttä, joka muiden silmissä nähdään populismina.

Kaikki muut puolueet Euroöyhötyksineen tähtäävät viimekädessä Euroopan liittovaltiokehitykseen joka siis käytännössä tarkoittaa oman kansan päätösvallan siirtämisen Brysseliin!

Persut kannattavat EU:ta nykymuodossaan (itsenäisten valtioiden välinen liitto) mutta vastustavat liittovaltiokehitystä jota myös Venäjä vastustaa MUTTA täysin eri syistä!

Äänestä

Salvini ja LePen saavat selvää rahaa, mutta onhan se kiva, että persut saavat edes kiitosta.

Äänestä

Vasemmisto kiittää Putinia runsaasta tuesta!!!

Äänestä

Kenen haitta ääliöt on hyvät välit Venäjään???

Äänestä

Persut on aatteelta kommunismin kannattajia ja lääpällä Kremliin.

Äänestä

Venäjän talous on Italian kokoluokkaa ja väestöltään Venäjän koko on vain viidesosa EU:n vastaavasta. Lisäksi Venäjän väestö on hajaantunut valtavan laajalle alueelle, osa asuu jopa Kauko-Idässä. Siksi Venäjä ei voi muodostaa mitään todellista sotilaallista uhkaa Euroopalle.

Ukrainan kriisissäkin Venäjän vaikutusvalta vain väheni, vaikka se ei suostunutkaan antamaan Itä-Ukrainaa ja Krimiä.

Näistä syistä ainoa todellinen uhka Euroopalle muodostuu maahanmuutosta ja siihen vaikuttamaan pyrkivistä arabian ja turkin kielisistä mediakanavista jotka yrittävät vaikuttaa Euroopassa asuviin maahanmuuttajiin.

Äänestä

Eli rajojen turvaamista ja lakien noudattamista?

Äänestä
  • Suomen täytyy turvata itse omat rajansa ja Suomen-mielisten ihmisten täytyy johtaa maata. Venäjän puliveivauksia tulee varoa mutta muuten on järjetöntä rajoittaa idän kauppaa.

    Maahanmuutosta olen samaa mieltä Atte Kalevan kanssa.

    Äänestä

Onko baltiantiltut täälläkin oksentamassa päättömyyksiä ja persukateelliset?

Äänestä

Persuin verrattuna Moskovan-Tiltu oli patamusta porvari.

Äänestä

Putin on erittäin kiitollinen Hakkaraisen ja Huhtasaaren eilisestä käyttäytymisestä EU parlamentissa.

Äänestä
  • Hyvä jos on kiitollinen.

    Äänestä

Itärajan poistaminen persujen ykköstavoite?

Äänestä
  • Anttihan on jo luovuttanut itärajan valvonnan venäläisille.

    Antin vasemmistohallitushan ei kykene huolehtimaan Suomen rajoista.

    Äänestä

Putin lukee uusimpia galluppeja suurella mielihyvällä. Hänen suomalainen käsikassaransa keulii ykkösenä.

Äänestä

Putin kävi Italiassa ja tervehti oikeisto populisteja läheisinä ystävinä. Persut roikkuu Kremlin juoksupoikana parlamentissa ajaen Venäjän etua.

Äänestä
  • Vasurit roikkuu Kremlin juoksupoikana parlamentissa ajaen Venäjän etua.
    Aika jännää tämä vasurien Suomi-viha.

    Äänestä

Mistä johtuu persujen viha Suomea kohtaan ? Suomalaiset ovat tyytyväisiä ja ylpeitä Suomesta ja ymmärtävät, että EU on tuonut vaurautta ja rauhaa Suomeen.

Persut valittavat koko ajan miten kauhea maa Suomi on, miten täällä on hirveää asua ja kuinka väärin on se, että Suomen bruttokansantuote on noussut kohisten EUssa.

Suomi on maailman johtavua maita mitä tulee sananvapauteen, ja se on mahdollistanut myös persujen kannatuksen nousun, mutta siitä huolimatta persut valittavat, että Suomessa on huono sananvapaus.

Persukulttuuri ja persujen tavat rupeavat olemaan kaukana tavallisten perussuomalaisten tavoista.

Äänestä

Suomalaiset ovat isänmaallisia, ja siksi persujen kannatus on saavuttanut maksimikannatuksen.

Äänestä

Persujen rakastama isäm´maa on venäjä.

Äänestä

Putin lähetti onnittelusähkeen siitä, että persujen puheenjohtajaksi valittiin umpiateisti?

Äänestä
  • Vasurien puheenjohtaja onkin tyttö Putinin mieleen.

    Äänestä

Erityisen kiitollinen Putin on tämän palstan redart-höpöttäjä persulle.

Äänestä
  • RetardVasurit ovatkin kiitollisia Putinille, joka antaa heille tarkoituksen elämään.

    Äänestä

Desantit kävivät tarpeettomiksi kun persut pääsivät venäjämielisyydessään vauhtiin??

Äänestä
  • Aika+rankkaa+tuolla+kopiokone-putinisti-tenuvasurilla+huudattaa+kopiovihakonettaan+punaisena+läpi+päivän+ja+yön.Täydellä+110%+luokkavihatehoilla+suoltaa+kopiovihakonellaan+punasaastaansa+tänne!!+.+...+..+.

    Äänestä

Putin kiittää persuja, sillä putin käskee ja ohjaa persuja, Kreml kiittää...

Äänestä
  • Aika+rankkaa+tuolla+kopiokone-putinisti-tenuvasurilla+huudattaa+kopiovihakonettaan+punaisena+läpi+päivän+ja+yön.Täydellä+110%+luokkavihatehoilla+suoltaa+kopiovihakonellaan+punasaastaansa+tänne!!+..

    Äänestä

Putinin kerrotaan olevan erittäin iloinen siitä, että myös kepusta ja demareista kaikkein venäjämielisimmät öyhöttäjät ovat siirtyneet persuleiriin.

Äänestä
  • Aika+rankkaa+tuolla+kopiokone-putinisti-tenuvasurilla+huudattaa+kopiovihakonettaan+punaisena+läpi+päivän+ja+yön.Täydellä+110%+luokkavihatehoilla+suoltaa+kopiovihakonellaan+punasaastaansa+tänne!!++.+.

    Äänestä

Kopiopersua kismittää, kun hänen kopiokoneellaan pystyy työstämään vain nolla-avauksia??
höhöhöhöhöhöhöhöhö.......

Äänestä
  • Retard-antipersun "älyllisyyttä" ja "asiallisuutta" palstalla "Persut Venäjään" 😂

    Äänestä

Aika+rankkaa+tuolla+kopiokone-putinisti-tenuvasurilla+huudattaa+kopiovihakonettaan+punaisena+läpi+päivän+ja+yön.Täydellä+110%+luokkavihatehoilla+suoltaa+kopiovihakonellaan+punasaastaansa+tänne!!

Äänestä
  • Tiettävästi vain Plagiaatti-Laura on kopioinnut.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Lainaus Ilta Sanomat:

Putin ylisti haastattelussa populismin lisääntymistä Euroopassa ja Yhdysvalloissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu