Pyhäjärvellä on jälleen ollut kaikenmaailman varkaita liikkeellä. Pitäkäähän tavaroistanne huoli ja silmäilkää myös naapurien pihoja sillä silmällä että ylimääräiset pitkäkyntiset ei pääse tekemään pahojaan.
Jahka illat ja yöt pimenee saattavat nuo henkisesti vinot ja sielultaan saastuneet epatot äityä tosissaan rötöstelemään. Että eiköhän laiteta lusmuille luu kurkkuun ja hoidetaan ne virkavallan kynsiin pikimmiten.
Jahka illat ja yöt pimenee saattavat nuo henkisesti vinot ja sielultaan saastuneet epatot äityä tosissaan rötöstelemään. Että eiköhän laiteta lusmuille luu kurkkuun ja hoidetaan ne virkavallan kynsiin pikimmiten.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Voipivat ympyrästä bobkäti varastee.
Kameravalvonta jokatontin kulmalle on tehokas ja ennaltaehkäisevä toimenpide pitää ulkopuoliset hiippailijat loitolla. Se kuvaa niin päivällä kuin yöllä liikkujat.
Voi turvallisesti nukkua yönsä rauhassa.
Joo,tänään kortin tyjennyspäivä 😁
Mikä se on?
Höpönassu, riistakamera tietenkin.
Paskapuhetta karvaranteet näkee ja kuulee rapakalja pöhnässä omiaan!! Ja mit muka teillä oli mikä varkaita kiinnostaa korkeintaan upouudet näppylähanskat!!
Taas niitä "salaojahuijjareita" liikuskelee.
Kaiken maailman kauppiata liikuskelee asunto alueilla jossa asuu vain eläkeläisiä.
jokikylälle kuulemma muuttanut epämääräistä porukkaa joilla osuutta rötöstelyihin.
Keitäs nämä jokikylän hemmot on, millaisella autolla liikkuu?
Oliko sellainen paksu pakoputkinen, vaalea bemu? Tosin tämä yksilö lienee pois pelistä. Ollut katollaan määrätyllä suoralla. Kuski kävelee ontumatta. Näitä romuja näyttää riittävän joka kulmalle. Kumma, että ne rallaa öiseen aikaan ja rallaajat makaa päivät. Onko Pyhäjärven sossulla varaa elättää näitä. Bensarahaa taskut täyteen ja autot savessa senjälkeen.
Toyota kuski siinä pillun puutteessa huutelee sossuhan se maksaa sinunkin elämisen yhtenään riisipurkkisi on sossun parkkipaikalla!
Ei, ei ole Toitsusta kyse. Volvoromut, bemariromut, niistä ompi kyse. Pidä sinä se alapää itelläs ja oo ihan hilijaa.
Voisit tarkastaa, lukea keskustelunavauksen aiheen. Kommenttisi ei mitenkään liity keskustelun avauksen aiheeseen.
make..van
Höpönassu tarkoittaa kaunista vaaleeta nuortanaista,tietää ite.
Voro on jäänyt kiinni tänään,löytyi runsaasti toisten omaisuutta.
Jo vain kiinni on!
https://www.keskipohjanmaa.fi/uutinen/577575?hash=bf7001cd147995ff6bc3700e1852fddd46a1bcb9d6e1c104ec1ac8fde033142f
Yksi ja sama tehtaili useita varkauksia,saatu verekseltään kiinni polliisin mukaan.
Mökkimurtosarja Pyhäjärvellä
12.07.2019Oulu
Mökkimurtosarja Pyhäjärvellä
Oulun poliisi / Haapajärven tutkinnalla on tutkittavana seitsemän mökin mökkimurtosarja, jotka tapahtuneet Pyhäjärvellä 27.6 - 9.7.2019.
Rikoksesta epäilty jäi kiinni verekseltään Haapajärven Kauniskaan moottoriradalta, jossa tämä oli anastuspuuhissa. Em. rikoksen selvittelyn yhteydessä poliisi teki rikoksesta epäillyn varastotilaan kotietsinnän ja tuolloin löytyi useita kymmeniä moottorisahoja, perämoottoreita, raivaussahoja ym., jotka ilmenivät anastetuiksi em. mökkimurtojen yhteydessä.
Poliisi on luovuttanut osan omaisuudesta asianomistajille, mutta poliisin haltuun jää edelleen huomattava määrä anastetuksi epäiltyä omaisuutta, jonka alkuperää selvitetään.
Rikosylikomisario
Ilkka Piispanen
Oulun poliisilaitos
Osa tavaroista oli jo useemman kerran varastettuja.
Kun ostat käytettyjä "romuja" muista että ne voi olla varastettuja.
Valkoinen laho paku kiertelee mökeillä.
Ai ne, Pyhäjärvisiä joutomiehiä ne on.
Tottaon,pieniä harmittomia varkaita.
Pitäs kerrankin ottaa mallia rapakon takaa. Nappi ohtaan vain, jos kotirauhaa häiritsee.
Kannatan! Meillä liian lepsut lait joka asiassa. Niin se on, että joka lait laatii, suojelee niillä itseään. Poliisit ei voi lähteä noita kaikkia kaahareita ajamaan takaa. Poliisi on syytteessä heti, kun nämä mollukat vetää itsensä hengiltä tai roikkuu kuusenlatvassa. Kummallista touhua. Tuo kylän ympyräajo kuuluu tähän vorojen keitaaseen. Torilla ei voi olla. Melu on sietämätön, rakkareiden kaahatessa ympäri. Siihen on poliisien puututtava. Vähä-älyisten annetaan terrorisoida ympäristöä.
Ei meillä oikeita varkaita ole.
Riistakamera valvoo. Oon sen aikaisemminkin sanonut.
Polkupyöräjamppa käy ensin kattoon tilanteen ja repii kamerat mukaansa, sitten tyhjenee kämppä pakun kyytiin.
Niin se bisnesmies.
Vorot yöllistävät virkavaltaa turhaan,rengasratsiat jää tekemättä.
Laittakaa ihmeessä niitä valvontakameroita.
Vaan vatut!Valvontakamerat ei auta mitään,kun ammattilaiset ovat asialla.
Jää nekin kiinni kuten tässä tapauksessa.
Valkoinen kuppanen Transit pyörii siihen malliin.
Ei liene ainoa. Kolme outoa romua oli Ruotasille menevän sillan taukopaikalla???? Näitä "juttuja" näkyy liikkuvan, ilmeisesti öiseen aikaan huomattavasti.
Kätevää,jos sulla on jäänyt vanhoja akkuja jätä ne näkösälle vorot kyllä ne kuskaa pois ilmaiseksi.
Virkavalta varmaan kiinnostuu yöllä liikuvista autoista,ilmoitusta vaan.