Pyhäjärven parhaimmiston, koulutetuimman ja kokeimpien järjestämät leuanlouskutuspäivät, kunnan suvijuhlat kolkuttavat porteilla. Makasiinitorilla tavataan. Ja näiden hippojen jälkeen seuraa kansainvälinen ryntäys.Siinä se on kesä paketoitu.
Kunnan yhteisöllisen hengen elpyminen sekä tulevaisuus on kiinni viikonlopun 12-14.7.2019 tunnelmasta ja itsekunkin tapahtumaan satsaavan tuloksista.
Emme elä vuodenkiertoa ilman, ettei tätä kokoontumista pyritä nostamaan kaupunkilaisten arvoisena "festarina", sillä otetaan huomioon se fakta, että sitä sieltä, hallinnon huomasta, tulee, mitä me heidän mielestään ansaitsemme? Aikaisempien kihupäivien perusteella, emme ole arvossa ja järjestelijöiden ajatuksessa paljon. Toinen selkeä toteutuskaavio on, että emme ymmärrä vuosittain heikkenevästä laadusta, motto on, tunti tunnilta ajan valumista, vieläkö sinä olet elossa- kohtaamisista voi ilakoida ja joka toisena tuntina alistua kuulemaan epämääräistä meteliä.
Pienillä budjetilla tehdään surkuhupaisaa, toisella kädellä halutaan itselle ottaa, ja toisella jo vaatia ilmaista.
Nyt tutustumaan tarjontaan, ja arvioimaan mitä näistä
http://www.kihut.fi/
oikein on saatavissa sanomista ja onko sinulle mielenkiintoista koettavaa.?
Kunnan yhteisöllisen hengen elpyminen sekä tulevaisuus on kiinni viikonlopun 12-14.7.2019 tunnelmasta ja itsekunkin tapahtumaan satsaavan tuloksista.
Emme elä vuodenkiertoa ilman, ettei tätä kokoontumista pyritä nostamaan kaupunkilaisten arvoisena "festarina", sillä otetaan huomioon se fakta, että sitä sieltä, hallinnon huomasta, tulee, mitä me heidän mielestään ansaitsemme? Aikaisempien kihupäivien perusteella, emme ole arvossa ja järjestelijöiden ajatuksessa paljon. Toinen selkeä toteutuskaavio on, että emme ymmärrä vuosittain heikkenevästä laadusta, motto on, tunti tunnilta ajan valumista, vieläkö sinä olet elossa- kohtaamisista voi ilakoida ja joka toisena tuntina alistua kuulemaan epämääräistä meteliä.
Pienillä budjetilla tehdään surkuhupaisaa, toisella kädellä halutaan itselle ottaa, ja toisella jo vaatia ilmaista.
Nyt tutustumaan tarjontaan, ja arvioimaan mitä näistä
http://www.kihut.fi/
oikein on saatavissa sanomista ja onko sinulle mielenkiintoista koettavaa.?
Vastaukset 28
Vanhimmat
ei taas, ei taas näitä toistuvia masennustapahtumia. uudistakaa!
Mutta missä on" hyyssi", jos sattuu vaikkapa tarvitsemaan ?
Tämä onkin kätevää itkeä samat asiat useaan kertaan! Moneskohan täsmälleen samansisältöinen vuodatus tästäkin aiheesta?
...niin niin, mutta missä on Hyyskä?????? Kyselemmä muutkin.....
No katos kaikkeen tyytyväinen, ei maailma eikä ees pyhäjärvi kehity tyytyväisyydessä.
ootko taas toista mieltä, häh?
vessat korvataan tänä kihuina keskustan poliittisen teltan nurkassa olevalla "astioilla". Semmottiilla yöämpäreille, kun kuntatouhu on taantumaan päin, niin vaalikarjaa on ryhdytty valistamaan, opetetaan tulemaan tyytyväiseksi jo alkutarpeita myöten.
Sinne voi käydä pisulla ja kakalla ja kuunnella höytettyjä kehuja kuinka me keskustalaiset ollaan niin hyviiäääääääääää
Käy ne kepulaisekkii pas*****!
Pyhäjärven torilaiset ovat niin sivistyneitä, että siellä ei "hyyskää" tarvita. Heillä on herraskainen rakko ja pidätyskykyinen peräsuoli.
Näyttää muiden kuntien torien laidalla olevan closetteja.
riuku ja p***kapotero, siinä on kylliksi hyvinvointilaitosta tapahtuman sisältöön nähden.
Niillä on peltoo niin palijo, että kottiin se on vietävä. Tangomarkkinoille pittää mennä ja kiireesti, että saap hyvät paikat. Tulkaa mukhaan!
Me proot´h työväenliike vastustamme hyyssihanketta vaikka paskat housussa.
Eikö sulla kepujen imagon kohottaja ole paskat housuissa jatkuvasti.
Näin hellepäivänä kun yksi imagon kohottaja käveli housuntakamus kurassa,hyi sentään.
Me kepulaiset istumma valtuustossa ja hallituksessa ja hengennostatuskokouksissa, aina yhtä koppavina. Eikä meitä mikään muu hätä hallitse, kuin se, että näytänkö mahtavalta, olenko paras, olenko tarpeeksi päsmäröivä, jota arvotetaan mahtavuudella.
Meitä kepulaisia ei kuntalaisten työpaikkojen, ei toimeentlon eikä terveysasiat hetkauta sitten pätkääkään. Meille on tärkeintä olla valta-asemassa, hallinnossa ylintäpäällä, voimme istua tyynenä johtajana, vaikka pökäle olisi tunkenut housunpunttiin ja pissa piristeeksi, ei haittaa, vaikka mistä jutusta ja koetuksesta on tilanne on päällä.
Joten, huokaa veronmaksaja, itke pyhäjärvinen, hätänumero on aina äänestysnumero, maakuntavaalit tulloo.
Aamu tv1 ministeri Annika Saarikko kesk. kommentoi osuvasti; somekeskustelun taso, toisen mollaaminen, kuuntelemattomuus, yleensä epäkunnioittava käytös omaksutaan heiltä, päättäjiltä, esillä olevilta ja heidän keskinäisestä kohtaamiskulttuurista.
Heidän,teidän kuten myös Pyhäjärven kaupungin hallinto ja valtuuston henkilöt, teidän oma toimintanne on saattanut pahanolon vyörytyksen someen
Suomi24 anonyymikirjoittajien "keskustelu" on oire siitä, miten päätöksien, kuntaa johtavien tapa on ajassa suhtautua keskusteluihin kuntalaisten kanssa, se on oire tarkoitushakuisesta väärinymmärtämisestä, herjailuista, vihapuheista jne..
Aiva kuin ei olisi muuta mahdollisuutta ottaa huomioon kuntalaisten palautetta?
Teidän, arvon 27 valtuutettua viranhaltijat, esimerkkinne ja käyttäytyminen alentuvasti kuntalaisia kohtaan, synnyttää kriittikin, arvostelun ja sitä ei koskaan saada pois, ei edes vähentymään, ennen kuin perkaatte oman käytöksenne missä milloinkin olette mukana.
Niin metsä vastaa, kuin sinne huudetaan.
Vttu että oli tyhmä kirjoitus! Halla-aho sanoi hyvin oppositiotoiminnasta, kirjoittaa saa mutta loukkaaminen ei ole pakko!
No just, sinä näytät laatuluokan, ja virität ansiokkaasti tyylilajin!
Mjutama herneen nenäänsä kiskaissut yrittää Pyhäjärvisten palstoilla paukauttaa sen pois väärästä paikasta. Tuskaliasta näyttää olevan. Jatkuvasti turvoksissa ja huuto päällä. 24 kertoo näiden tarinaa omin sanoin. Se on siinä.
Mutta ainakin kesätapahtumien ajaksi me tarvitsemme siirrettävän käymälän torin kulmille.
Se on fakta, sanokaapa mitä kuka sanoo, ihan sama.
Miksi, onko sulla porttikielto Pub Lyhtyyn jossa hyvät vessat siinä torin kulmalla?
Löikö Mörkö sisään?
Minulla ei ole mitään Pub Lyhtyä vastaan. Mutta Pub Lydyn tehtäviin ja kustannettavaksi ei kuulu minun wc-käyntien aiheuttamat haita t ja kulut.
Eikös se ole siellä Woltin tiloissa ihan kaupungin tukema wc-tila toriyleisöä varten, mutta sitä ei kerrottujen mukaan saa kertoa kellekään. Ja vielä, onko se avoinna muuna kuin virka-aikana, eli sulkeutuu ovet tili- ym toimistoon ja tiloihin klo 15.00.
Tällaiset perusasiatko ovat niin vaikeita tässä kaupungissa.
Yleisen wc:n voisi laittaa vaikkapa tornitalon alakertaan ja siihen
hyvä ohjeistus. Sen talon kuitenkin jokainen "tollonpikin" havaitsee.
NO nyt on Proolaisella paskat housussa! Kuka ei ole päässyt vessaan?
Hävettää keskustalaisten puolesta, keskustan olisi aika tehdä tyylin vaihdos.
Mutta eihän heillä ole siihen kykyä. 🏸
En ole minkään "uskontokunnan" edustaja, sivullisena pysyn, totean kuitenkin, että paskapytyt puuttuu. Siksi pysyn, pysymme sieltä pois.
Sisäänkäynnin yhteyteen WC-viritys tosiaankin. Tornitalo yleiseen hyötykäyttöön. Veroeurot ohjautuisi niiltä osin huvi -ja hyöty yhteisölle. Pup-lyhdystä seikkailevat kuitenkin jollekin nurkalle, nyt se on rautatiesillan alikulku hirvittävine hajuineen. Tornitalon vessaan, voisi kuitenkin laittaa euron kolikolla toimivan oven ja sisälle pienen leposohvan. Kiitos!
kepulaiset ovat hengittäneet p**kan hajua pienestä pitäen, imeneet ihtiään kasvukaarensa ajan ja nyt, kun ovat päättämässä muiden rahoilla itselleen parhaita etuja, josta meille on jakona kartettavat jälkihöyryt.
varsinkin nyt, kun ovat puoluekannatuksensa vajoamisesta äimän käkenä...kukaan kellukoista ei älynnyt, että pitkään kukkona kiekuminen upottaa huomaamatta ja yllättäin, koko uskomusopetuksen ja oppi-isät lietesäiliön pohjaan.
Viimeisimmän+mielepidemittauksen+mukaan+kepuleiden+kannatus+hipoo+11+%:a.
Jokohan+sen+bajamajan+tai+kaksi+sais+kihujen+avajaisiin?
Onko jollakin jäänyt koulut kesken?
Trolli tömähti taaaaass, tantereelle. Kepu on alamaissa. Vaikeaa näyttää tuo myöntäminen. Voi, voi voi!