Mit tekee Simon Elo nykyään?
Simon Elo ja nykypäivä
8
65
Vastaukset
- Anonyymi
Helppo on nyt vielä monella Soini-loikkarilla, kun 1-2 vuotta rahaa valtiolta, voi vaikka matkustellakin. Ei työpaoneet paina ja kortisto. Niin, parhaat saa 3 vuotta rahaa, jos ollut kolmekautta ja Soin löllöttää loppuelämän valin rahoilla.
- Anonyymi
Näyttää lähinnä keskittyvän twiittailemaan katkeria, miten persut ovat rasistisia ihmisivihaajia, halla-aho ei ole johtaja jne. lähinnä herättää myötähäpeää ulostuloillaan ja kuulostaa katkeralta. Ymmärrän kyllä simonia sinällään, mutta hänen tulisi ymmärtää olla hiljaa ja hävetä.
Mites tää uusin ps-puoluekokous meni esim simonin mielestä? Kaappasiko suomen sisu puolueen uudestaan, vaikka se kaapattiin jo kaksi vuotta sitten ja nähtiinkö epäselviä käsitervehdyksiä jälleen? Kuka puolueen kaappasi tällä kertaa? - Anonyymi
Yliopisto-opiskelulla saavutetaan hyvä asema Suomalaisessa yhteiskunnassa. Sillä on arvoa päivänpolitiikassa ja kunta-, sekä valtakunnan tason viroissa ja toimissa.
- Anonyymi
Simon Elo pääsi ennen sinisen tulevaisuuden täydellistä romahdusta VR:n hallintoneuvoston puheenjohtajaksi palkkiona perussuomalaisen puolueen hajottamisyrityksestä.
Hallintoneuvostojäsenyys takaa sopeutumisrahan lisäksi mukavat tienestit Simon Elolle ainakin seuraavat 2 vuotta. - Anonyymi
Miksi puolueelle, millä ei ole yhtään kansanedustajaa voidaan antaa hallintoneuvostopaikka ? Simon Elo Jos olet kunnianmies, eroa !
- Anonyymi
Suomalaisessa hteiskunnassa voi, saa ja on suotavaa vaikuttaa.
Vaikuttamis- ja mukanaolotapoja on monia.
Eikä tarvitse olla yhtään puolueen edustajaa eduskunnassa tai meppinä.
Voi olla sitoutumatonkin.
- Anonyymi
Maisterin tutkintoa pukkaa, arvelkaapa vain kenelle.
- Anonyymi
Voisin veikata että pelaa salibändyä ja miettii mitä sitä tulevaisuudessa voisi tehdä. Vaihtoehtona ovat mm. makkaranmyyjä torilla tai läheisen marketin hyllyttäjä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 836329
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj534522- 764277
- 1314091
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?563327Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️263068Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan72737- 352376
- 2042181
- 462026