Onko teistä normaalia, että 47 nainen haluaa seksiä joka päivä. Kumppani 50 v vaan viikonloppuna (ei asu mun kaa). Katselen iltaisin tietokoneelta seksielokuvia ja masturboin ainakin kaksi kertaa päivässä, joskus useamminkin.
Seksin tarve ja masturbointi
Nainen47***
212497
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Annatko satunnaisten palstalla kirjoittavien määritellä mikä on normaalia? Jos haluat seksiä tai olet haluamatta, se on Sinun ja kumppanin välinen asia ja erilainen rytmi on, niin uskon, enemmän sääntö kuin poikkeus.
Normaalin seksielämän piiriin mahtuu PALJON, ei Sinun halusi ole väärin ei luonnoton. Puhukaa yhdessä asiasta, SEN PITÄÄ olla normaalia.
Suhteemme on vasta 4 kk vanha, ja olen alkanut nauttia seksistä hänen kanssaan. En tiedä miten otan asian puheeksi, olen haluttava ja kaunis nainen, mutta niin arka näissä asioissa. En halua häneltä muuta aikaa...seksiä vaan. Muu aika tulee kenties sitten kun syötän häntä tai hän minua terveyskeskuksen vuodeosastolla. :)
Luulen, että hän pelkää, ettei pysty tyydyttämään minun tarpeitani.
Suhteen alussa olette kumpikin arkoja, aivan tavallista varmasti että on tunne siitä että ei riitä, ei pysty toisen toiveita täyttämään.
Parisuhteessa ei ole muuta vaikeaa kuin puhuminen. Kaikesta täytyy voida puhua, avautua toiselle, silloin avautuu toinen myös. Ei ole asiaa, jota ei puhumalla voi selvittää - siis myös he oikein pahat asiat voidaan puhua, onhan se toinen kaikkein läheisin ihminen.
Jos ihminen paneutuu mihin asiaan tahansa täydestä sydämestään, niin yleensä hän myös siitä aiheesta kiinnostuu.
Jos itseäsi häiritsee, että sinua seksittää koko ajan, niin olisi varmaan viisasta olla ruokkimatta sitä halua, ja alkaa harrastaa jotakin muuta järkevämpää iänikuisten huonojen pornopätkien sijasta.
Johan siinä menee hyvää aikaa homo sapiensilta hukkaan, jos ei muuta harrastusta ole kuin vatkutus.
Jos taas itseäsi ei se häiritse, niin sitten vaan annat elämäsi pyöriä sen yhden ja saman, ei edes napasi, vaan siitäkin vähän alempana olevan vatkutuksen ympärillä. Vaan hiukan olet kyllä minusta säälittävä, anteeksi nyt vaan...
vastaavanlaisia tapauksia, mutta tuo oli mitä ilmeisin provo.
Ei ainakaan täysijärkinen ihminen kysele keskustelupalstoilla tuollaisia.
Epäilen kysymyksessä olevan miehen, jolla ei ole normaalia sukupuolielämää ja hän haluaisi keskustelun viriävän pornosta ja saada höynäytetty mukaan joitakin höynäytettäviä.
usein on, tuommoinen sensaatiohakuinen kirjoittelu. Provosointia nimittäin. Vaan asiallisesti kirjoitettuihin provoihin voinee vastatakin, vai? Itse tosin aina sanon, että provoihin yleensä ei kannata vastata, sillä vain ruokkii niitä lisää.
Voi että hellanjestas kun olet niin rotunainen ja täysjärkinen, huh!!!!!
varsinkin kun sinäkin ja moni muu on sen huomannut.
Mitä tuo "huh" tuossa lopussa tarkoitti?
Väsyikö käsi?
SANAT SUUSTNI, VILJAMARIA!
Huomasin heti saman kuin sinäkin, mutta kovin
monet ovat olleet myötäelämässä aloituksen tekijän kanssa...
Lieneekö kolahtanut? No, jutun aihettahan tässäkin aloituksessa... kai...
tarkoitus on selvittää kuinka paljon helpompi on naisen nimissä tehdä avaus kuin miehen nimissä.
Lisäksi selviää ketkä poistattavat toisten avauksia. siis ne jotka nytkin menivät mukaan muka naista puolustamaan. kylä naurattaa...
toinen rintani on alempana kuin toinen, onkohan se normaalia...
Jos se aloitus ei ollut provokatorinen, älkää lyökö ihmistä! Jos se oli provo, ymmärtäkää silti, ihminen sen kirjoitti.
Pirren erikoisuus on normaali, saman olen itse mitannut toisesta naisesta. Minullakin on toinen alempana kuin toinen, sekin on tutkittu tarkoin ja normaalina oikein hellästi pidetty.
luonnollista, kuten silmät ja korvatkin, eri tasolla ovat.
Ja jalatkin eri pituisia kaikilla ihmisillä, enemmän tai vähemmän.
Jos vasen jalka on lyhyempi, vasen rinta riippuu alempana.
Elämän tosiasioita, nääs.
on myös luonnollista..)), ja eikä riipu!
Plungerilla on toinen nainen....
Tarkoitin että olen todennut saman 'virheen' eri henkilöstä kuin hän jonka kirjoitukeen vastasin. Siis toiseen, ja naiseen. Tarkasti määritellen ainoaan PUOLISOONI, joka niin äkkiä lähti pois.
moi,olen itse 48v mies ja minusta tuo seksin haluaminen ei ole mitenkään epänormaalia.haluaisin itsekin useammin kuin vaimoni.katson netistä kuvia ja nautin niistä
paljon
Teet itse niinkuin parhaaksi näet ja niin usein kuin tarvetta on. Näin on.
kyllä tänään taas näyttää kaikki jutut niin ihmeelisiltä. mutta totta ne varmaan on.
aihe on vaan sellainen, ettei siitä yleensä liikoja puhuta. uskon kyllä kaiken.
hauskaa illanjatkoa kaikille...
olen näihin provoihin, etenkin kun suustaan näitä laukooo miespuolinenn henkilö!!
TÄYSIN HULLUA. Älä myöskään tule minulle ihmettelemaan, kuinka voin kaiken tämän tietää. Tiedän vain..
Jos asialla olisi totta edes toinen puoli, ei henkilön tarvitsisi tänne tulla kysymään neuvoja, se o totta,!
No kyllä minun mielestä on ihan normaalia, että vaimo haluaa kerran päivässä kovaa munaa.
Minäkin haluan vaimoani joka päivä. Nainti on tosi mukavaa harrastusta, kun vielä kalu seisoo onneksi ja tosi kovaa.