Suomalaisersut lähtivät kiltisti vihreiden ja demarien talutusnuoraan EU:ssa:
https://yle.fi/uutiset/3-10860803
Sitä se tekee, kun asialla täydellisiä tolloja. En toista kertaa äänestä persuja edes sonniosuuskunnan hallituksen vaaleissa.
https://yle.fi/uutiset/3-10860803
Sitä se tekee, kun asialla täydellisiä tolloja. En toista kertaa äänestä persuja edes sonniosuuskunnan hallituksen vaaleissa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tiesivätköhän edes, mistä oli kysymys. Taukan naama oli niin pöhöttynyt että maahanmuuttoa oli juhlittyu perusteellisesti. Eihän sitä muuten kestäisikään, kun itsestä tulee mamu.
Heh heh, juuri näin.
Vasurit rakastavat niin paljon persuja, että ovat täällä joka päivä julistamassa rakkauttaan itseään parempiin persuihin. ;DDDDDDDDD
Lisää velkaa matuiluun huutaa viherkommarit.
https://www.iltalehti.fi/talous/a/200a4e99-a71a-4b7a-a6de-6369cca9e348
Tälläkin palstalla persut arvostelevat jatkuvasti vasemmistoa ja vihreitä, mutta kulissien takana veljeilevät heidän kanssaan. Kertoo persujen kaksinaamaisuudesta jälleen kerran todella paljon.
Persujen julkinen veljeily vihervassareiden kanssa nosti kertalinttuulla persujen kannatusta. Myös persujen toveripuolueiden vihreiden ja vasemmistoliiton kannatus on nousussa. Persujen ja sen vasemmistolaisten toveripuolueiden yhteistyö sujuu EU tasollakin kuin rasvattu akseli.
Persuilla ja vihervassuilla uusi Molotov–Ribbentrop-sopimus?
Kremlin raha ei haise, tuumaavat persut??