"Maahanmuutto rikastuttaa Suomea."
https://tuomioja.org/kirjoitukset/2010/05/maahanmuutto-rikastuttaa-suomea-kolumni-uutispaiva-demarissa-31-5-2010/
"Tuomioja ylisti Ruotsin maahanmuuttoa – Carl Bildt torjui"
https://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/219925-tuomioja-ylisti-ruotsin-maahanmuuttoa-carl-bildt-torjui-karmean-huono-luku
https://tuomioja.org/kirjoitukset/2010/05/maahanmuutto-rikastuttaa-suomea-kolumni-uutispaiva-demarissa-31-5-2010/
"Tuomioja ylisti Ruotsin maahanmuuttoa – Carl Bildt torjui"
https://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/219925-tuomioja-ylisti-ruotsin-maahanmuuttoa-carl-bildt-torjui-karmean-huono-luku
Vastaukset 17
Vanhimmat
Erkki on oikeassa. Maahanmuutto rikastaa Suomea.
Meneehän tuokin kiekaisu vitsistä
Erkki vastustaa myös EEC:tä kova kovaa vastaan sanoo erkki
Syntyvyys laskee Suomessa edelleen, on pakko saada muualta väkeä.
Yksi tyhmä kysymys.
Miksi väkiluvun pitää kasvaa?
Te ette ole luonnosta oppineet, kun jokin laji lisääntyy liikaa ei sillä ole enää elämisen mahdollisuutta.
Tuomioja on jämähtänyt muinaiseen hippiaikaansa ja ei näen todellisuuta ympärillään
Herra on väärässä puolueessa.
Kuuluisi vasemmistoliittoon tai vihreisiin
"jos kotouttaminen ja integrointi onnistuu..."
Ei vaan onnistu kaikkien kohdalla... siinäpä se ongelman ydin...
Voi voi,
Muslimit ovat äärikonservatiiveja, onneksi yksi valehtelija revittiin julkisuuteen.
Ei se ole rikkaus.
Äärikonservatiivit vaan hyötyy politiikasta päästää vihollisten vihollisia suomeen. Kristitys vs. muslimit
Ei kieltäisi kaikki aseet siviileiltä ja teoillaan lisää työllisyyttä, ainakin poliisin ja oikeuslaitoksen sekä kuntahallinnossa sosiaalitoimen. Kuka maksaa tuon? ME
Tuomiojahan sanoo vain mitä enemmistökin ajattelee. Aloittaja kuuluu ilmeisesti niihin jotka tahallaan ymmärtävät väärin ja lietsovat riitaa jostain syystä. Kummaa touhua.
Tuomiojan ainoa hyvä puoli on se, että hänen isänsä oli hyvä, oikea mies, tässä tapauksessa ei voi sanoa , että pojasta polvi paranee, ei todellakaan.
Perusteeton mollaaminen on aika lapsellista aikuiselta. Helppoa kai, mutta lapsellista ja typerää käytöstä.
perusteet näkyvät aina kun hän on julkisuudessa tai sanoo jotain, joten se siitä perusteettomuudesta.
Tuomioja on dementoitunut lyhyessä ajassa. Suorastaan kiusallista oli kuunnella hänen horinaa Niinistön Naantali-kokouksessa kesäkuussa.
Erkki on Allahin valittu, kuulkaa Häntä.
Tuomiojaan on jo iskenyt vanhuusdementia ja elää ikiomissa haavemaailmoissaan.