Hei. Olemme kummatkin aikuisia ihmisiä mutta kokemattomia seksin saralla. Vaimoni on erittäin pieni eikä yhdyntä ole useista yrityksistä huolimatta onnistunut vielä. Vaimo ei suostu antamaan edes yrittää koska pelkää. Tunnelma ei pääse edes kohoamaan koska vaimo pelkää. Muutaman kerran on päästy vähän syvemmälle mutta sattuu kuulemma niin paljon että ei vaan pysty. Näiden kertojen jälkeen ei oo uskaltanu edes yrittää. Ollaan yritetty monia asentoja ja takaa päin ei tahdo edes antaa yrittää. On ollut päällä ja alla. Viikon ajan ollaan yritetty. Miten saisimme seksin onnistumaan? Onko gynestä apua? Mahdollisesti immenkalvon leikkaus? Onko ketään muuta jolla on ollut näin vaikeaa? Olen itse ihan normi mitoissa 16/12 pituus/paksuus. Todella turhauttavaa ja lannistavaa kun ei vaan onnistu. Jos jollain on ollut vastaavia kokemuksia niin miten ootte onnistunu? Asiallisia kommentteja kaivataan.
Vastaukset 4
- Anonyymi
Hmmm.. Gyne voi toki olla yksi mahdollisuus. Näin kyllä juu.
Sitten toisaalta, joskus se peniksen koko ja vaginan ahtaus ovat ongelma, joka voi johtaa siihen, että limakalvot todellakin vahingoittuvat pahemman kerran.
Yleisesti itse sanoisin, että kannattaa hyvin tarkkaan tutustua toisen penikseen ja vaginaan.Naisen lantionpohjan lihasten rentoutus seksin alkuvaiheissa varsinkin n sekä ajoittain liukasteidein käyttö voi tuottaa parempaa tunnetta naiselle.
Lopulta kyseessä voi olla monia syitä. Toivottavasti saatte sen hyvin kulkemaan. Tsemppiä.- Anonyymi
Kyllä liukkaria on joka kerralla käytetty ja yritetty parhaimpamme mukaan tutustua toisiimme. Tuo lantionpohjalihasten rentoutus lienee mahdotonta jos toinen jännittää niin hirveästi.
- Anonyymi
Aivan, aivan. Olette jo niin pitkälle päässeet.
Hmm.. ehkä näin yleisesti sanoisin, että se koko ympäristö, tunnelma ja asetelma 'aktin' suhteen pitäisi saada sellaiseksi, jossa tämä nainen on rentona, ilman stressiä tai jännitystä. Esim. käyttää tuoksuöljyjä stimulantteina rentoutukseen, muuten on jotain tunnelman kohottajaa ja saa täydellisen rennoksi jne. :) Anonyymi kirjoitti:
Kyllä liukkaria on joka kerralla käytetty ja yritetty parhaimpamme mukaan tutustua toisiimme. Tuo lantionpohjalihasten rentoutus lienee mahdotonta jos toinen jännittää niin hirveästi.
Kannattaiskohan pikkurouvan harjoitella vaikka rauhassa itsekseen (et voi kunnolla rentoutua) jollain pienellä tekopeniksellä?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1371463- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69926- 68733
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56713Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi240698- 37609
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33561Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7551- 39537