Löytyykö muita ICONiin sijoittaneita? Mitä mieltä nykyisestä touhusta?
ICON Kiinteistörahastot
16
4419
Vastaukset
- Anonyymi
Rahat loppu
- Anonyymi
ihmeen nopeasti lurpahti lafka , sai kuitenkin ostettus ja maksettua senaatilta 4 kiinteistöä yli 13 miljoonalla , tuloja ei ainakaan 2 vuoteen , kun haaveillaan 2 vuotta luvista , ja miljoonaremppa edessä , veikkaan että ei ole alkuperäinenkään tarkoitus , vähän liian läpinäkyvä keissi , tähän riitti rahat , muista hommista ei tule mitään ja riihimäen keissi oli ihan sonny car senter.
mistäs senaatti tälläsii firmoja löytää. - Anonyymi
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006347283.html
vahtikoira heräs talviunesta ................ - Anonyymi
Sinne meni sijoittajien rahat ja turha haaveilla penniäkään saavan takaisin.
- Anonyymi
Kysykää Pwc:ltä. Sen tilintarkastajalta rahojenne perään. Ne hyväksyi tilinpäätöksen ehdoitta. Ainiin, niillä voi olla jonoa kun Huhtanen Capital meni konkurssiin ja Mash laskurahoittaja menee aivan kohta myös.
- Anonyymi
Vieläkö ehtii mukaan, tahdon sijoittaa Iconin rahastoihin!
- Anonyymi
Buahaaaaaaaaaaa.
Ja nyt kruunuhaan 4 kompleksin projektin on ostanut samppa lajusen hehkuttama pulju , konkurssipesältä 15 miljoonaa..buahaaaa.
Vähän ku yhen suunnistajan pulju , nyt tuulipuvut taas kukkarot auki...varmaa hyötyä tiedossa buahaaaa , fiva on taas myöhässä..
Icon on nyt samppa. - Anonyymi
Tuo on Kepun nuorisosäätiö joka taas asialla ja hallituksessa kun niitä on, repikää siitä
- Anonyymi
Markus Havulehdon Icon-kirja julkaistu:
https://www.suomalainen.com/products/rikottu-iconi-kiinteistorahaston-nousu-ja-tuho - Anonyymi
Onkos tästä keissistä kuulunut mitään uutta? Miten kävi Virtasen ja Havulehdon rikossyytteille? Ylen jutun mukaan he olivat molemmat epäiltyinä talousrikoksista. Entä saivatko sijoittajat koskaan mitään takaisin, vai haihtuiko miljoonat vaan savuna ilmaan?
Media ei ole enää seurannut ja päivittänyt juttujaan, mitä tähän vyyhtiin tulee nyt pariin vuoteen. Ainoa uusi käänne vaikuttaisi olevan Havulehdon kirja, jossa mies todennäköisesti selittelee asiat itselleen edullisimmassa valossa. LinkedIn:issä Havulehto esiintyy Oy WH Invest Ltd:n omistajana ja kiinteistösijoittajana.
Olin silloin ennen ICON kuplan puhkeamista tekemisissä ICON/WH Invest yrityksen kanssa ja todella jo silloin ihmettelin, miten ihan pankinjohtajien ja muiden huippusijoittajien kaltaiset henkilöt laittoivat rahojaan tähän. Ensinnäkin tuli ihmeteltyä yrityksen nettisivujen amatöörimäisyyttä ja samaa asiaa muussakin toiminnassa. - Anonyymi
Tietääkseni poliisitutkinta ollut päällä jos vuosia. Toiminta sen kun jatkunut samoilla kavereilla, jotka tutkittavana.. Hitaita on prosessit suomessa :)
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/talous/a/4820af95-0b43-46e0-ac1e-8df87ba13f8f
Sitten näemmä alkaa tapahtua, kevyet 5 vuotta tutkittu ja 15500 sivua.
- Anonyymi
En mennyt tähän kelkkaan. Nimessähän on kaiken aikaa ollut vihje toiminnasta.
I con on englannin kieltä = minä huijaan, hämään, petkutan, vedätän, jallitan...- Anonyymi
Nimi I-Con on ollut toiminnasta suora vihje, joka olisi pitänyt itse kunkin huomata.
- Anonyymi
Syyttäjä on nostanut syytteen seitsemää henkilöä vastaan useista epäillyistä törkeistä petoksista, useista törkeistä velallisen epärehellisyyksistä ja useista törkeistä kirjanpitorikoksista ja törkeästä rahanpesusta.
Syytteet liittyvät Icon Corporation Oy:öön ja sen tytäryhtiöihin. Väitetyt rikokset ajoittuvat alkuvuodesta 2016 alkuvuoteen 2019. Asianomistajina väitetyissä törkeissä velallisen epärehellisyyksissä on kaksitoista Icon-konsernin konkurssipesää.- Anonyymi
5 miestä ja 2 naista, mukana mm Markus Havulehto ja Rami Virtanen. Luki toisessa jutussa. Koskahan tämä etenee käytännössä, aika moni taitaa olla asianomistajana?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244772
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333553Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543444Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203350Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232950Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282690Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint142370Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162360MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142185Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S331774