ICON Kiinteistörahastot

Anonyymi

Löytyykö muita ICONiin sijoittaneita? Mitä mieltä nykyisestä touhusta?

17

4798

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rahat loppu

    • Anonyymi

      ihmeen nopeasti lurpahti lafka , sai kuitenkin ostettus ja maksettua senaatilta 4 kiinteistöä yli 13 miljoonalla , tuloja ei ainakaan 2 vuoteen , kun haaveillaan 2 vuotta luvista , ja miljoonaremppa edessä , veikkaan että ei ole alkuperäinenkään tarkoitus , vähän liian läpinäkyvä keissi , tähän riitti rahat , muista hommista ei tule mitään ja riihimäen keissi oli ihan sonny car senter.

      mistäs senaatti tälläsii firmoja löytää.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sinne meni sijoittajien rahat ja turha haaveilla penniäkään saavan takaisin.

      • Anonyymi

        Kysykää Pwc:ltä. Sen tilintarkastajalta rahojenne perään. Ne hyväksyi tilinpäätöksen ehdoitta. Ainiin, niillä voi olla jonoa kun Huhtanen Capital meni konkurssiin ja Mash laskurahoittaja menee aivan kohta myös.


    • Anonyymi

      Vieläkö ehtii mukaan, tahdon sijoittaa Iconin rahastoihin!

    • Anonyymi

      Buahaaaaaaaaaaa.

      Ja nyt kruunuhaan 4 kompleksin projektin on ostanut samppa lajusen hehkuttama pulju , konkurssipesältä 15 miljoonaa..buahaaaa.
      Vähän ku yhen suunnistajan pulju , nyt tuulipuvut taas kukkarot auki...varmaa hyötyä tiedossa buahaaaa , fiva on taas myöhässä..
      Icon on nyt samppa.

    • Anonyymi

      Tuo on Kepun nuorisosäätiö joka taas asialla ja hallituksessa kun niitä on, repikää siitä

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Onkos tästä keissistä kuulunut mitään uutta? Miten kävi Virtasen ja Havulehdon rikossyytteille? Ylen jutun mukaan he olivat molemmat epäiltyinä talousrikoksista. Entä saivatko sijoittajat koskaan mitään takaisin, vai haihtuiko miljoonat vaan savuna ilmaan?

      Media ei ole enää seurannut ja päivittänyt juttujaan, mitä tähän vyyhtiin tulee nyt pariin vuoteen. Ainoa uusi käänne vaikuttaisi olevan Havulehdon kirja, jossa mies todennäköisesti selittelee asiat itselleen edullisimmassa valossa. LinkedIn:issä Havulehto esiintyy Oy WH Invest Ltd:n omistajana ja kiinteistösijoittajana.

      Olin silloin ennen ICON kuplan puhkeamista tekemisissä ICON/WH Invest yrityksen kanssa ja todella jo silloin ihmettelin, miten ihan pankinjohtajien ja muiden huippusijoittajien kaltaiset henkilöt laittoivat rahojaan tähän. Ensinnäkin tuli ihmeteltyä yrityksen nettisivujen amatöörimäisyyttä ja samaa asiaa muussakin toiminnassa.

    • Anonyymi

      Tietääkseni poliisitutkinta ollut päällä jos vuosia. Toiminta sen kun jatkunut samoilla kavereilla, jotka tutkittavana.. Hitaita on prosessit suomessa :)

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      En mennyt tähän kelkkaan. Nimessähän on kaiken aikaa ollut vihje toiminnasta.

      I con on englannin kieltä = minä huijaan, hämään, petkutan, vedätän, jallitan...

      • Anonyymi

        Nimi I-Con on ollut toiminnasta suora vihje, joka olisi pitänyt itse kunkin huomata.


    • Anonyymi

      Syyttäjä on nostanut syytteen seitsemää henkilöä vastaan useista epäillyistä törkeistä petoksista, useista törkeistä velallisen epärehellisyyksistä ja useista törkeistä kirjanpitorikoksista ja törkeästä rahanpesusta.

      Syytteet liittyvät Icon Corporation Oy:öön ja sen tytäryhtiöihin. Väitetyt rikokset ajoittuvat alkuvuodesta 2016 alkuvuoteen 2019. Asianomistajina väitetyissä törkeissä velallisen epärehellisyyksissä on kaksitoista Icon-konsernin konkurssipesää.

      • Anonyymi

        5 miestä ja 2 naista, mukana mm Markus Havulehto ja Rami Virtanen. Luki toisessa jutussa. Koskahan tämä etenee käytännössä, aika moni taitaa olla asianomistajana?


    • Anonyymi00020

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olisko jo aika?

      Voisitko jo viimein puhua tai avata edes yhteydet sen mahdollistamiseksi.
      Ikävä
      128
      1593
    2. Kuin moni sun

      Perään on jäänyt itkemään?
      Ikävä
      106
      927
    3. Hyvä tietää

      Onko jotain, mitä hänen olisi hyvä tietää?
      Ikävä
      69
      891
    4. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      95
      831
    5. Miten uimaportaat voivat maksaa 250 000 euroa?

      Ei mitenkään, jokainen täysjärkinen sen tietää. Ei se ihme ettei verovarat riitä. https://www.is.fi/taloussanomat/art-2
      Maailman menoa
      127
      798
    6. Jussi kutsuisi eduskunnan koolle, jos joku pyytäisi

      Eikös oppositio ole huudellut eduskuntaa koolle jo monta viikkoa? "– En ole saanut siihen liittyvää pyyntöä tai toivett
      Maailman menoa
      117
      791
    7. Rakas, ihana rakkain elämäni rakkaus

      Minäkin tarvisin ne sanat sinulta. Tosin annat sen tunteen läsnäolollasi.. jos vain me vielä nähdään.. pelkään sitä maai
      Ikävä
      42
      767
    8. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      71
      629
    9. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      50
      624
    10. Hei gaggelibylly ootko valmis?

      Tuun kohta hakee sut ratsullani miesprinsessa ❤️
      Ikävä
      77
      610
    Aihe