Venäjän aseet tappavat nyt Venezuelassa

Venäjän tukema Madoron hallitus on tappanut jo lähes 7000 oman maan kansalaista.

https://yle.fi/uutiset/3-10863888

Venäjä lisää asetoimituksia.
1162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Aika pientä kapinallisten ja Cia agenttien likvitointi. Jos vertaa Usan murhiin Vienamissa ja Irakissa.

Äänestä
  • Jo 4 milj. venezuelalaista lähtenyt maanpakoon Venezuelasta.
    Täytyykö koko maan tyhjentyä, ennen kuin yksi ukko saadaan vaihdettua?

    Armeija ei ilmeisesti uskalla kääntyä Maduroa vastaan, koska sotilaat pelkäävät joutuvansa tuomiolle rikoksista ihmisyyttä vastaan.

    Äänestä

  • Jo 4 milj. venezuelalaista lähtenyt maanpakoon Venezuelasta.
    Täytyykö koko maan tyhjentyä, ennen kuin yksi ukko saadaan vaihdettua?

    Armeija ei ilmeisesti uskalla kääntyä Maduroa vastaan, koska sotilaat pelkäävät joutuvansa tuomiolle rikoksista ihmisyyttä vastaan.

    Äänestä

  • Hyvä, ettei USA pääse sinne tappamaan ihmisiä. Nyt Venäjä ja Kiina turvaavat Venetzuelassa köyhän kansan etuja, etteivät USA:n öljykapitalistit ryöstä jälleen kerran yhtä öljyvaltiota.

    Äänestä

Montako venäläisten aseet on tähän mennessä tappaneet?

Äänestä

Miksi Venutzeluaa ei tueta, vaan kiristetään?Usakin,haluaa öljyn jojon avulla!

Äänestä
  • Venetzuleaa hallitsee väkivaltainen diktaattori. Ystävämielinen USA on kansanpuolella.

    Venäjä avittaa diktaattoria. Diktaattorit eivät sovi nykypäivään. Ei venäjällekään. Oma kansa kärsii eniten diktatuurista.

    Äänestä

Aloittaja

Venezuelassa on tietysti kysymys Venäjän valtapolitiikasta. Venäjä, joka on diktaattoriksi ryhtyneen Maduron kamu, haluaa pitää hänet vallassa. Siksi Venäjä toimittaa sinne aseita ja sotilasasiantuntijoita.

Tilanne on täysin sama kuin Syyriassa. Ruumiita tulee, mutta Venäjän tukema diktaattori pysyy vallassa.

Demokratiasta haaveilevat kansalaiset tapetaan.

Äänestä
  • Eikö sinusta pidä Cian kapinaa tukahduttaa? Ruveta Usan jojoksi noin vain ja lahjoittaa öljy? Usan asett murhaa lapsia Jemenissäkin.

    Äänestä

Trump on antanut Putinille luvan siihen. Viimeksi G-20 kokouksessa Osakassa.

Äänestä

Venutzelaan on sitkeä..Ukrainassa jojo näppärästi valtaan Cian toimesta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jons kirjoitti:

Venäjän tukema Madoron hallitus on tappanut jo lähes 7000 oman maan kansalaista.

https://yle.fi/uutiset/3-10863888

Venäjä lisää asetoimituksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu