Ilmastohihhulit hiljaa viileästä Suomen kesästä

Anonyymi

Oletteko panneet merkille miten Suomen ilmastohysteerikot ja ilmastohihhulit ovat viime aikoina olleet sordiino päällä näistä Suomen "alati pahenevista kuumista ilmoista"?

5

108

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Melkein koko Euroopassa lyhyttä kuumaa jaksoa lukuunottamatta olleet varsin viileät tai tavanomaiset kesäsäät. Ilmastohysteerikkojen metodi on kerätä sieltä täältä aina erityistapauksia ja väittää niitä yleisemmiksi kuin ne ovatkaan. Ilmastohysteerikko on propagandisti.

    • Anonyymi

      Kommenttisi on ihan persuista.
      Usko ja uho on kova vaikkei tietoa tai ymmärrystä ole vähääkään.

      • Anonyymi

        Käsi sydämelle hörhö. Miten maailma oli lämpimämpi enen viime jääkautta, kuin nyt? Tammet kasvoivat lähes utsjoella. Kun, vain saisi vastauksia, näiltä huuhaa tutkimus lässyttäjiltä, oliko silloin normaali sää?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Käsi sydämelle hörhö. Miten maailma oli lämpimämpi enen viime jääkautta, kuin nyt? Tammet kasvoivat lähes utsjoella. Kun, vain saisi vastauksia, näiltä huuhaa tutkimus lässyttäjiltä, oliko silloin normaali sää?

        Niin, ja sitten se kuitenkin jäähtyi ja jäätyi. Eikä ilmasto jäänyt sellaiseksi että parin kilometrin kerros jäätä Eteläsuomen peitteenä olisi säilynyt.
        Kuka aiheutti lämpenemisen?
        Gro-magnonit ja neandertaalit keksivät tulen käytön ja alkoi sellainen mammutingrillaus ja kokkotulilla riekkuminen että ilmakehään tulvivat hiilidioksidiryöpyt alkoivat lämmittää ilmakehää kärvennyskupolina.
        Mannerjään reunat alkoivat sortua rytinällä ja sapelihammastiikerinnahkaiset turkkiliivit vaihtuivat lannevaatteisiin ja kalukukkaroihin kun ilmasto jatkoi lämpenemistä. Mitään ei kuitenkaan tehty ilmastomuutoksen pysäyttämiseksi. Jääkausi oli tuhottu muinaisihmisen ahneudella ja piittamattomuudella.
        Tämä tarina on tosi, uskokaa pois ja ostakaa sähköautoja.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      88
      6013
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      302
      5329
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      50
      3355
    4. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      10
      2926
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      106
      2729
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      4
      1675
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      17
      1598
    8. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1520
    9. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      32
      1459
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      178
      1094
    Aihe