Raha ratkaisee lastensuojelufirmoissa

Vaikuttaa siltä, että raha on se suurin toiminnan pyörittäjä lastensuojelufirmoissa.

palkataan ketä vaan ja haukutaan mielenterveysongelmaiseksi, jos yrittää suojella puolustuskyvyttömiä lapsia.

Palkataan ketä tahansa - jopa sellaisia, joilta toiset kunnat ovat hakeneet sijoitetut lapset pois.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nyt ilmeisesti eräs parivaljakko sabotoi näitä keskusteluja. heillä taitaa olla paljon tietoa siitä, miten lapsia kaltoin kohdellaan? Vai olenko väärässä?

Äänestä

Toisella on uusi Samsung 9, eli hänellä, jonka lastensuojelupuljut palkkasivat - ja hän osaa hakkeroida näitä keskusteluja. Toinen on suuri taiteilija.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vaikuttaa siltä, että raha on se suurin toiminnan pyörittäjä lastensuojelufirmoissa.

palkataan ketä vaan ja haukutaan mielenterveysongelmaiseksi, jos yrittää suojella puolustuskyvyttömiä lapsia.

Palkataan ketä tahansa - jopa sellaisia, joilta toiset kunnat ovat hakeneet sijoitetut lapset pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu