Rääväsuitten Loiske

Jos kolmosdivarin peleissä jaettaisiin yksi euro joka kerta kun pelaajat/valmentaja/vaihtopenkki sanoo v-sanan niin lähtisin sikarikkaana joka matsista. Alkajaisiksi hernekeppi-valmentaja vois siivota suunsa.
1150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Joo en kans ymmärrä miksi tämmöistä höntsysarjaa pelataan tosissaan. Kolmosdivari on sarja jossa juodaan oluet ja syödään makkarat vaihtopenkillä sekä kannustetaan myös vastapuolta hyvistä suorituksista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jos kolmosdivarin peleissä jaettaisiin yksi euro joka kerta kun pelaajat/valmentaja/vaihtopenkki sanoo v-sanan niin lähtisin sikarikkaana joka matsista. Alkajaisiksi hernekeppi-valmentaja vois siivota suunsa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu