REMROM 30mm ja SEPRAM 60mm

Kellään kokemuksia näitten lääkkeitten yhteis käytöstä REMROM JA SEPRAM kiitos etu kätteen.
4877
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

lääke on remeron.

Äänestä

Kuka määrännyt yhtä aikaa molemmat lääkkeet?! Ei paranna vaan pahentaa ja tulee serotoniinioireyhtymä(=on tosi paha olo)Käytä vaan jompaa kumpaa lääkärin ohjeiden mukaisesti!

Äänestä
  • mitään serotoniinisynd.vaaraa ei ole koska Remeron ei ole SSRI-lääke!

    Äänestä

Samat lääkkeet ja sama annostus oli minulla. Remeronin ainoa huono puoli on, että se lisää ruokahalua ja lihosin puolessa vuodessa 20 g, joten pyysin lääkäriäni määräämään uuden lääkkeen. Ei toimi nykyinen yhtä hyvin, mutta sinun yhdistelmäsi toimi minulla todella hyvin, lukuunottamatta lihomista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jauhot suussa kirjoitti:

Kellään kokemuksia näitten lääkkeitten yhteis käytöstä REMROM JA SEPRAM kiitos etu kätteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu