Tk-stallari: "Oikeisto kirjoittaa:"
Mikä ihmeen "oikeisto"?
-----#Et sitten ole näämmä kuullut vielä EU:n liittovaltiohankkeista ja huudosta saada aikaan "yhtä syvenevä integraatio". Mikä muu sen päässä odottaa kuin de faco liittovaltio.#
Tuohan on tk-stallarin tekstiä! Ei minkään "oikeiston".
"Valehtelet taas. Suomessa ei tällaisia puuhata.-----"
Tuossa on tosiasia. Suomessa on hyvin vähän kannatusta EU-liittovaltiolle.
"On jo aika karkea vale, väittää ettei Suomessa ole vaikutusvaltaisia poliittisia piirejä jotka pauhaavat miten pitää saada aikaan yhä syvenevä integraatioo."
Nimeä sitten muutama "poliittinen piiri", joka tuollaista ajaa? Ainakaan hallitus- ja eduskuntapuolueet eivät sitä tee.
" Miksi oikeiston pitää yrittää valehdellen kiistää asiat, jotka jokainen näkee ja kuulee mediasta lähes päivittäin. Äärettömän lapsellista ja naurettavaa."
Suomessa on sananvapaus. Jos mediassa keskustellaan liittovaltiosta, niin ei se merkitse, että sitä Suomessa vakavasti ajettaisiin muualla kuin stallarien valeissa.
Ja suurin oikeistopuolue tällä hetkellä on PS, joka ei taatusti aja liittovaltiota.
Totuuksia EU:n liittovaltiohankkeista!
2
104
Vastaukset 2
- Anonyymi
Taidat olla eläkeläinen?
Miksi sä ajat Suomea liittovaltioon?
Mitä SÄ syödyt siitä?
TULE NYT VAAN REHELLISEEN KESKUSTELUUN,
KERRAN TEET VALTIOPETOSTA.
Haluan kuulla syitä ja perusteluita tällaiselle ulostulolle.
Jään tähän odottamaan, että vastaat kysymykseeni. Idiootti: "Miksi sä ajat Suomea liittovaltioon?"
En aja. Eikä juuri kukaan muukaan Suomessa. Senhän keron avauksessa.
"Mitä SÄ syödyt siitä?"
Syön, mitä syön.
"TULE NYT VAAN REHELLISEEN KESKUSTELUUN,
KERRAN TEET VALTIOPETOSTA."
Oion valtiopetosta puuhaavien valeita.
"Haluan kuulla syitä ja perusteluita tällaiselle ulostulolle. "
Lue avaus!
"Jään tähän odottamaan, että vastaat kysymykseeni."
Vastattu on. Tuskin ymmärrät sitä sen paremmin kuin avaustakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1762986
- 601244
- 41029
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r160967Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....57937- 84840
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.173820Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e198802Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216763- 7736
- 62669
- 53667
- 59666
- 67646
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21608Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?131581Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66569Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32558- 34527
- 55518