Hidastetöyssyt lempäälän kunta

Anonyymi

Kuka näiden kylvämisestä päättää? Ajoin audin paskaksi yöllä katepalintielle ilmestyneeseen möykkyyn.
Ei ollut missään ilmoitusta ajohidasteista , täytyy olla jos rajoitus on yli 30kmh.
Maksajaa etsin. Maanantaina arvio ja laskun kanssa kunnan palvelupisteeseen kyselemään.

4

202

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitäs oot tuunannut sen audin ettei sunnuntai hesari alle mahdu?. Kyllä siinä puskuri ja helmat päreiks menee jos liian matalat renkaat madallussarja on vaikka ajaisi pieneen kuoppaan. Jotkut ei vaan ole vieläkään huomannut että tiestön kunto suomessa on niin huono,ettei paranis muilla liikkua kun maastureilla jossa leveet ja korkeet renkaat niin ei töyssyt tunnu. Itselläni on sellaiset renkaat ja maavara autossa ettei ajohidasteet tunnu.

    • Anonyymi

      Auto on täysin tieliikenne määräysten mukainen, hiljaittain katsastus suoritettu.

    • Anonyymi

      Todellakin pitäisi saada henkilön / henkilöiden nimet selville, ketkä näistä esteistä vastaa, pääsisi antamaan hieman palautetta. Kavaltaa nämä henkilöt, jos joku tietää, voivat tietysti itsekin ilmoittautua, mutta luulen, ettei rohkeus riitä.

      • Anonyymi

        Paljonko oli nopeutta? Mieti miksi näitä hidasteita rakennetaan? Vai olisko parempi sellainen ratkaisu jos ajaa reilua ylinopeutta kadusta nousisi lopullinen kaaharin hiljentäjä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      126
      1496
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      142
      1314
    3. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      109
      794
    4. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      120
      761
    5. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      62
      695
    6. 53
      671
    7. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      37
      571
    8. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      549
    9. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      6
      515
    10. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      286
      509
    Aihe