cherry

sujuuko kaikki suunnitellusti talon myynnin ja muuton suhteen? ressi iskee pikkuhiljaa.. entä tämä rakaus sujuuko ongelmitta? tämän viikon jo ollut sairaslomalla.13viikko meneillään. entä mitä muuta tulevassa näkyy?
1131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Muutto sujuu hyvin, muttet voi itse osallistua siihen aivan suunnitellusti ja täysipainoisesti, koskapa vauva taitaa haluta maailmaan jo ennen aikojaan ja joudut aika paljon lepäilemään ja käymään neuvolassa ja sairaalassakin seurannassa. Kaikki sujuu kuitenkin lopulta hyvin ja maailmaan syntyy pirteä pienokainen. Koita olla stressaamatta ja usko ja luota että kaikki menee hyvin, se on parasta vauvallekin!

Sinulla on tiedossa hyvin touhukas ja työntäyteinenkin loppuvuosi, mutta hyvä niin, etpähän pääse vajoamaan synnytysmasennuksen pyörteisiin. Älä epäröi pyytää ystäviltä, sukulaisilta ja mieheltäsi apua, yksin ei kannata jättäytyä. Onnellista odotusaikaa sinulle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuuteri kirjoitti:

sujuuko kaikki suunnitellusti talon myynnin ja muuton suhteen? ressi iskee pikkuhiljaa.. entä tämä rakaus sujuuko ongelmitta? tämän viikon jo ollut sairaslomalla.13viikko meneillään. entä mitä muuta tulevassa näkyy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu