Tämä Hamas pitää sairaaloiden kellareita ammusvarastoinaan,
seuraavan kerran kun lapsellinen Kirkon Ulkomaanapu rakentaa
jotain noille kulmille, vähimmäisvaade on se, ettei klikoihin
tule kellareita ja rakentajat Suomesta.
Israel kyllä huolehtii palestiinalaisiviilienkin terveydestä, jos nämä eivät osta Suomesta tulleilla rahoilla KASSAM-raketteja.
seuraavan kerran kun lapsellinen Kirkon Ulkomaanapu rakentaa
jotain noille kulmille, vähimmäisvaade on se, ettei klikoihin
tule kellareita ja rakentajat Suomesta.
Israel kyllä huolehtii palestiinalaisiviilienkin terveydestä, jos nämä eivät osta Suomesta tulleilla rahoilla KASSAM-raketteja.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Onkos Keno-Erkki näitä trumpilaisia "israelinystäviä"?
Nooo..eeen.
Me Tavjan kanssa ollaan toista maata.
Parempi Suomen rahaa Hamasille kuin ruplia Putinpersuille.
Sotatila palvelee palestiinalaisjohdon tavotteita. Maailmalta tulee avustuksia ja sääliä, ja avustukset ovat auttaneet johtoa ylelliseen elämään komeissa palatseissa.
Palestiina apu menee tosiaan johtajien ylelliseen elämään.
esim Jasser Arafatilla oli mittava omaisuus kun keräsysraha kiersi kauttansa. Jopa milardi dollaria sanoneet sen olleen. Kun Jasser kuoli, uusi presidentti Palestiinassa, -tämä yhä oleva- meni alkutöikseen Jasserin lesken luokse ja puheiden mukaan sai mukaansa 200 miljoonaa dollaria häneltä.
Anna heille sitten avustuksia, melko hölmö täytää olla yksityisen kansalaisenkin näihin keräyksiin.
Samoin kehitysapu Afrikkaan, taitaa mennä suoraan poppamiesten pataan?
Ihmettelen suuresti, että ev.lut kirkon jäsenet hyväksyvät kirkkonsa suorittaman terrorismin rahoituksen. Tietämättömyydestähän se johtuu, mutta miksi ihmiset eivät tarkkaile, mihin heidän rahansa menee.
jopas on taas,
lahkolaisten tupailta jorinoita...
Kyllä tullut paikalla olijoiden mielipiteitä.
Ne on tuon suuntaisia, sanoneet että maiden johtajat ottaa päältä loisto elämäänsä.- Vaikka Jasser Arafat oli tuon näköinen, hänkin laittoi omaan taskuun huomattavia summia keräysrahoista, miljardi taalaa ei muuten saa kokoon. Maiden asukkaatkin sanoneet, että kehitysraha laiskuuttaa ihmiset, eivät viitsi tehdä sitten mitään jotka näitä almuja saavat. Se kuin meidän ylisuuret työttömyyskorvaukset.
Hyvä juttu. Terroristivaltion Israel saa tutaa.