Johtuuko Li Anderssonin lempinimi Klonkku samanlaisesta luonteesta Satu sormusten herran Klonkun kanssa vaiko yhdennäköisyydestä, onko varmaan tietoa?
Klonkku se on mutta miksi?
28
285
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ainakaan ulkonäöstä tai argumentointikyvystä. Olen hänen kanssaan 100% eri mieltä asioista, mutta taitava poliitikkohan hän on ja aivan sieväkin. Ja nyt tosiaan sanon tämän kokkarina.
- Anonyymi
Kokkarit osaa arvostaa suomalaista naista. Se mm. persuilta puuttuu täysin kuten avaus jo osoittaa..
- Anonyymi
Suuret silmät ja luisevan laiha.
- Anonyymi
Jos olet 100 % eri mieltä, et ole realisti. Kukaan poliitikko ei voi olla kaikessa väärässä.
Ajattelusi taitaa olla varhaismurkkuikäisen asteella.
- Anonyymi
Pakkoruotsi-Li Andersson ei osaa säännellä äänen voimakkuutta. Monotoninen huuto saattaa vaikuttaa vakuuttavalta.
- Anonyymi
Humalassa Li on melkoinen öykkäri. Hoikka mutta ei sporttisen oloinen ollenkaan, muutaman vuoden kuluttua rupeaa näkymään enemmänkin kuluttava elämäntapa.
- Anonyymi
Tänään Porissa muiden ääni ok, mutta tämän kohdalla joutuu äänen mykistämään, hankalaa.
- Anonyymi
Silmät ovat kuin Klonkulla. Lisäksi on kovasti muiden sormuksien ym. omaisuuden perään.
- Anonyymi
Kilpailee ko. arvonimestä Kretu-Lauran kanssa. Sukulaisia keskenään?
Suomenruotsalainen kaunotar.
- Anonyymi
kun katsoo bajamajan naamataulua ja liin naamataulua, niin joutuu toteamaan, että on samalta perunapellolta sukuhaarat eriytyneet joskus lähimenneisyydessä.
- Anonyymi
Yksinkertaisinta olisi mennä salaliitto palstalle ja lukea klonks klonx. Poistavat taas nuo viestit tosta.
- Anonyymi
Istuu selkä kyttyrässä. Ei osaa seistä huojumatta. Pälyilee, Ja todellakin onko hänen pakko huutaa!!!
Henkinen kylmyys, agressiivisuus, röyhkeys sekä itserakkaus kuvaavat hyvin suomenruotsalaista Klonkku-Anderssonia. SKDL:än sekä vasemmistoliiton entisenä äänestäjänä tunne jopa hienoista inhoa häntä kohtaan, ja enkä ole ainoa.
- Anonyymi
Ote tuosta artikkelista josta suomennan pätkän.
http://jagvillvarafarlig.blogspot.com/2010/07/hans-liljeson-palmemordets-hemliga.html
Vastatakseen kaikkiin näihin kysymyksiin Liljeson lanseeraa kokonaan uuden teorian ilmoille: mitään murhaa ei edes tapahtunut. Olof Palme järjesti yhteistyössä johtavien sosiaalidemokraattien kanssa katoamisen keinona jäädä eläkkeelle.
För att besvara alla dessa frågor lanserar Liljeson en helt ny teori: det finns inget mord. Olof Palme organiserade själv, i samarbete med ledande socialdemokrater, sitt försvinnande som ett sätt att gå i pension. - Anonyymi
Tämä huijaus paljastuu kohta. Vasemmistoliiton kannattasi jo varautua ettei tulla puskista.
- Anonyymi
Oletteko huomannut miten Liin kumihuuli roikkuu leuan päällä?
- Anonyymi
Kuolaa muiden rikkauksien perään.
- Anonyymi
Uutisissa Andersson ja Arhinmäki esittivät pyöräilevänsä vasuri-tapahtumaan.
En arvannutkaan että Arhinmäki olisi ollut massa-kuurilla. Melkoinen pallo kehittynyt, liekkö kasvisruokavalio turvottanut vai pelkkä kalja?on rankkaa olla ei-puoluejohtaja ja pitää yllä samaa ruokailu- ja juomailuintoa, kuin enne vanhaan hyvinä aikoina.
- Anonyymi
Pisaranmuoto on aerodynaamisesti paras, jos keho-positiivinen ex-puoluejohtaja on päässyt mäenpäälle niin alas tullaan vauhdilla.
- Anonyymi
Ulkonäkö riittää pöhöttyneiden poliitikkojen joukossa, mutta asiaosaaminen on hanurista.
- Anonyymi
Se ikä tekee ulkonäön.
- Anonyymi
Mitkä ovat ministerin saavutukset nykyhallituksessa?
- Anonyymi
Työllistänyt 5 avustajaa. Oliko niissä joku rikollinenkin, silloin "paha saa palkkansa", tässä tapauksessa melkoisen hyvän liksan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Työllistänyt 5 avustajaa. Oliko niissä joku rikollinenkin, silloin "paha saa palkkansa", tässä tapauksessa melkoisen hyvän liksan.
Jaahas, se on perjantai. Jokohan ministeriautolla on käytetty avustajat alkossa. Perjantaille ja lauantaille onkin tulossa työpalavereja ydinjoukon kesken.
Anonyymi kirjoitti:
Työllistänyt 5 avustajaa. Oliko niissä joku rikollinenkin, silloin "paha saa palkkansa", tässä tapauksessa melkoisen hyvän liksan.
Laitetaan niille vielä tosi kova liksa, niin valtion verotulotkin kasvavat.
- Anonyymi
Se johtuu vaan siitä että te persut olette niin kuutamolla
Ketjusta on poistettu 25 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62449Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant652268- 2001286
- 711088
- 1091084
"Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...
...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig220932Martina ja Matias
Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi211909Toivottavasti myös pysyy häkissä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �10827- 47779
Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa
Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta51759