Rähjäpaikkoja on liki joka kylässä. Sukevalla erityisesti ottaa silmään ränsistynyt Petsamo ja koulua vastapäätä olevan talon ulkorakennus. Myös M-marketin vieressä oleva entinen kauppakiinteistö, jossa samat verhon retaleet roikkuneet ikkunoissa jo sen kaksikymmentä vuotta! Kuka omistanee ko. talon? Muitakin kohteita on, mutta tässä ehkä pahimmat. Antaa masentavan kuvan kylästä tuollaiset. Samoin tiet, esim. Tenetin rinteessä samat isot kuopat olleet jo kolmekymmentä vuotta, mutta joo, saadaanhan uusi ehompi kunnantalo.
Vastaukset 8
- Anonyymi
Eihän sinne pysähdy pitemmäksi aikaa muita kuin reippaita jamppoja RISE:n verkkareissa. Muut ajaa kiireesti ohi.
- Anonyymi
ei roiku verhot enää
- Anonyymi
kenenkäs Jyrkällä pakkohuutokaupassa
- Anonyymi
Ei roiku palaneen kaupan verhot, mutta tontti edelleen täynnä palorojuja! Minkä vuoksi ei ole korjattu jo pois? Kuka palaneen kiinteistön omistaa? Nyt kunta toprakkana että homma hoituu, siivouskehotus määräajalla ja uhkasakolla terästettynä.
- Anonyymi
Palopaikan rojut edelleen korjaamatta. Mikä tässä nyt oikein on että ei etene? Omistajarouva höylisti lupasi lehdessä että kesän aikana korjataan, vaan nythän tuo on kesä mennyt. Ei pidä rakennustarkastajan uskoa naisten kauniita lupauksia, ei muuta kun jämäkkä ote ja lain säätämät keinot käyttöön!
- Anonyymi
Mikäs tämä palaneen kaupan juttu on? Oliko tuhopoltto? Saatiinko tekijä kiinni?
- Anonyymi
Löytyykö tietäjää?
- Anonyymi
Aikoinaan olis ollut helppo round up the usual suspects, mutta oliskohan kyseisten rikosrekisterit omaavien jälkeäiset kyseessä?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102331Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???271085- 71932
- 105930
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha597887- 48855
- 85770
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 69664
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31656