Sanna Marin haluaa estää lähes kaiken yksityisautoilun. Marinille ei kelpaa edes sähköautot. Nekin saastuttavat kuulemma liikaa.
Sanna Marin luulee, että maailma pelastuu, jos autoilu kielletään Suomesta. Harhoissaan elävä Marin ei tunnu tietävän, että Suomenkin hiilidioksidipäästöistä henkilöautoliikenteen osuus on korkeintaan 5 %. Koko maailman päästöistä Suomen henkilöautojen osuus on noin 0,006 %.
Miten on mahdollista, että Marinin tapainen "ajattelija" on päässyt SDP:n varapuheenjohtajaksi, kansanedustajaksi ja ministeriksi?
Sanna Marinilla ei ole suhteellisuudentajua
Anonyymi
2
76
Vastaukset 2
- Anonyymi
Marin ryhtyköön käyttämään liikkumiseen fillaria ja jalkojaan.
"Miten on mahdollista, että Marinin tapainen "ajattelija" on päässyt SDP:n varapuheenjohtajaksi, kansanedustajaksi ja ministeriksi?"
Onhan Razmyerkin apulaiskanpunginjohtaja tms.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51863
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 54619
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43552Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik29507Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4492En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.27437- 33415
- 66409
- 32405