Miksi mopon pitää olla niin v*tun kovaääninen?

Ihmiset soittaa heti poliisit paikalle niin mitä järkeä tuossa on? Miksei voi keulia jollain hiljaisella mopolla tai tehokkaalla sähkömopolla?
12287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Laite kun laite on heti kovaääninen kun on kiinni suora ränni hyvin virtaavalla änkällä.

Äänestä

Koska yleensä hiljaiset mopot on hitaita, virittämisen mukana tulee se ääni.
P.S kuka vittu ostaa sähkömopon

Äänestä
  • Kuka vittu ostaa polttomoottorimopon joka on koko ajan paskana?

    Äänestä

  • Sähkömopolla ajaminen on edullista, hiljaista ja mukavaa. Lisäksi tehoa on mukavasti kiihdytykseen. Eikä tarvitse korjata koskaan. Älykkäiden ihmisten laite.

    Äänestä

Tavallinen bensamoottorinen vakioauto on aika äänekäs, jos kierroksia pidetään 5000...
Mopolla harvoin ajetaan 2000 kierroksella, vaan yleensä kierrokset on tapissa ja siitä syntyy myös ääntä.

Äänestä

Onneksi muutaman vuoden kuluttua nämäkin saastuttavat polttomoottoripaskat on kielletty.

Äänestä

Yksi tuollainen viritetty 2-tahtipaska saastuttaa enemmän kuin linja-auto. Kiva myös hengitellä niitä myrkyllisiä savuja. No, ilmankos nuoret ovat niin vajakkeja nykyään.

Äänestä
  • Globaali teollisuus saastuttaa ihan turhaan ja siihen voitaisiin puuttua pilaamatta ajo-nautintoja.

    Äänestä

  • Miksi laitoit tavuviivan ajonautintoon

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi laitoit tavuviivan ajonautintoon

    Koska se lisää sanan painoa ja juuri siitä ajonautinnossa on kyse, se ei ole mikään pikku juttu.

    Äänestä

Mopo on sen takia kovaääninen että saisi pillua paremmin.
Niinhän se eläin uroksetkin luonnossa yrittävän herättää naaraan kiinnostuksen.
Kyllä nykynaaraat valitsevat sen jolla on kovaäänisin mopo..niin se finninaamainen pentu itselleen uskottelee.
Olisi vaan senkin isä käyttänyt kortsuja aikoinaan

Äänestä
  • Juuri näin. Kovasta äänestä saa pikemminkin luodin selkäänsä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ihmiset soittaa heti poliisit paikalle niin mitä järkeä tuossa on? Miksei voi keulia jollain hiljaisella mopolla tai tehokkaalla sähkömopolla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu