72 neitsyttä vai 72 rypälettä

Anonyymi

Uskovatko muslimit että hyvä muslimimies saa paratiisissa 72 neitsyttä? Jotkut sanovat että ne onkin rypäleitä eikä neitsyitä. Miten on?

18

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisikohan kyseessä "lievä" naisten alistaminen?

      • Anonyymi

        Muslimit sallivat toisen sukupuolen edustajille oikeuden toimia aivan vapaasti oman mielensä mukaan ilman mitään vastuuta ja seuraamuksia, suodaan mahdollisuus liihottaa pelkän sukupuolensa siivin joka asiassa etuoikeutettuina ja ensin huomioituina yhteiskunnan johtohahmoina mm. imaameina ja annetaan kaikki kunnia ja arvostus pitämällä heitä yhteiskunnallisissa asenteissa ja kielenkäytössä kaiken lähtökohtina, ihmisen prototyyppeinä ja heidän sukupuoltaan yleispätevänä normina, käyttämällä heidän sukupuoleensa viittaavia sanoja kehumistarkoituksessa ja liittämällä heidän sukupuoleensa vain ja yksinomaan positiivisia ja mairittelevia yleistyksiä ja mielikuvia.


    • Mistä sinä keksit rypäleet? Sehän on ihan höpötystä. Kunnon Muslimi miestä odottaa paratiisissa 72 neitsyttä, ja ne ovat naisia, eikä miehiä.

      • Anonyymi

        Mitä henkiolento tekisi neitsyillä.


      • Anonyymi

        Olen kuullut että vanhoissa kirjoituksissa ei olisi vokaaleja mukana joten tämä sana voitaisiin tulkita siis joko neitsyeksi tai rypäleeksi, että sanat muistuttaisivat toisiaan arabian kielellä ja vokaalien puuttuessa voisi vain arvailla.


      • Anonyymi

        "ne ovat naisia, eikä miehiä."
        - MIstäs tiedät ? Entäs mitä naiset saavat ??


      • Anonyymi

        Jos miehet saa neitsyitä niin naiset sitten saa kunnon panomiehiä.


      • Anonyymi

        Nais-sielut saavat maaelämän unemansa, länsimaisen miehen joka on kääntynyt muslimiksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "ne ovat naisia, eikä miehiä."
        - MIstäs tiedät ? Entäs mitä naiset saavat ??

        "Puhtaita vaimoja" kaipa se jatkuu samanmoisena. 4 vaimoa. Kalifeilla lukemattomia.
        Lisäksi tosiaan ikineitsyeitä. (Uudistuu immenkalvo?)
        Ikinuoret pojat kuin helmiä tarjoilee syötävää ja juotavaa paratiisissa makoillessa. (Afganistan)


      • Anonyymi

        Kyllähän siinä niin käy, että kun sinne ei naisneitsyitä päädy kuin elämässä naimattomat, niin voittopuolisesti siellä on miehiä. Odotettavissa siis kunnon makkarafestarit.

        Ehkä siihen tottuu, eikä siitä kai tarvitse tykätä.

        Hyvää harjoitteluahan tuo se tapa, että mm. islamilaisissa häissä miehet tanssivat omana ryhmänään ja naiset omanaan. Eivät sekaisin, puhumattakaan pareittain mies-nainen tai tyttö-poika.

        Ei sitten elämän jälkeen tule niin yllätyksenä pussailu parrakkaiden kesken.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos miehet saa neitsyitä niin naiset sitten saa kunnon panomiehiä.

        Miksi sen pitäisi olla aina mies? Miksi ei nainen?


    • Anonyymi

      Joidenkin huhujen mukaan paratiisissa olisi viiniä (alkoholiahan muslimit ei tässä elämässä saa juoda) ja neitsyitä ja myös nuoria poikia niille miehille jotka tahtovat poikia, että paratiisissa sekään ei olisi kielletty.

    • Anonyymi

      Joidenkin tutkijoiden mukaan kyseessä olisi 72 rusinaa.

    • Anonyymi

      Mitähän naiset on tästä mieltä?

    • Anonyymi

      Kuka selittäisi että mistä niitä neitsyitä riittää ja joutuuko homoseksuaali muslimi tyytymään tyttöihin siis muuttuuko hän kuollessaan normaaliksi ?
      Tungetaanko hartaat taistelussa kuolleet musliminaiset jonnekkin vähemmän ihanaan paikkaan vai muuttuvatko he kuollessaan lespoiksi ja alkavat myös nauttimaan samallaisista neitsyistä .?
      Kaikkein eniten minua kuitenkin mietityttää että miksi juuri 72 ?

    • Anonyymi

      Tässä yhteydessä voisi ehkä kysyä asian joka minua on islamissa ehkä eniten ihmetyttänyt , siis miksi just 72 ? ?

    • Pojat nauroivat, paratiisissä soturia odottaa 72 neitsyttä. Täällä pohjoisessa neitsyt odottaa 72:ta soturia.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      428
      6179
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      116
      3520
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      88
      2406
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1879
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      109
      1135
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      94
      1103
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1045
    8. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      61
      1025
    9. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      42
      922
    10. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      77
      919
    Aihe