Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Minkä ikäisenä?

Minkä ikäisenä teillä oli ensimmäiset ryhmäseksi kokeilut?
Miten suuri ikäero teillä ryhmässä on nuorimman ja vanhimman välillä?
342922
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Se oli siinä 21 vuotiaana. Kaksi oli samanikäistä ja kolmas neljä vuotta vanhempi. Sen jälkeen toistuvasti sellaisia neljä-kuusi vuotta vanhempia. Mutta yksi 25 vuotta vanhempi kokemus. Vanhempi alkuun jännitti mutta loppujen lopuksi itse ei tarvinnut tehdä juuri mitään.

Nyttemmin vähän vähemmän menoa.

1Äänestä
  • Oletko tyttö vai poika?

    Äänestä

Eka kokeilu 20 vuotiaana, kaverin ja tutun naisen kanssa. Ei sitä voi oikein ryhmäseksiksi kutsua kun kaikki kännissä ajautui siihen. Myöhemmin ihan vakavissaan eka kokeilu 24 -25 vuotiaana (voi olla vuoden heitto, ei enää tässä iässä muista). Suurin ikäero oli kun tyttöystäväni oli 21vuotta ja tuttu mies oli jäänyt eläkkeelle ja kai jotain 65 vuotias. Minä olin silloin 27.

4Äänestä
  • Hyvä juttu! Ei kannata olla ennakkoluuloinen. Meillä ollut vaimon kanssa 22V mies ja vmo on 43 ja minä olin 62. Kiva kokemus!

    1Äänestä

Menin syksyllä seiskalle. Pari oli mun rinnakkaisluokalla, joku kasilla ja muutama ysille. Me tehtiin kaikkea kivaa yhdessä silloin mökillä.
Sitä jatku koko yläkoulun ajan. Pois lähteneet putos ringistä pois ja nuorempia ei otettu. Lopulta me oltiin kaikki ysillä.

2Äänestä
  • Ysiluokan jälkeen en tavannut ringistä ketään yhteisenkivan merkeissä.
    Lukiossa ajauduin taas saman harrastuksen pariin. Olin ajatellut ettei mitään pervoa enää koskaan. Mutta jotenkin minut houkuteltiin tai oikeastaan sain kutsun bottomiksi.
    En pystynyt perustelemaan itselleni miksi ei.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ysiluokan jälkeen en tavannut ringistä ketään yhteisenkivan merkeissä.
    Lukiossa ajauduin taas saman harrastuksen pariin. Olin ajatellut ettei mitään pervoa enää koskaan. Mutta jotenkin minut houkuteltiin tai oikeastaan sain kutsun bottomiksi.
    En pystynyt perustelemaan itselleni miksi ei.

    minäkin ens alkuun otin röökin takia suihin sitte pyydettiin aina aidalle istumaan välitunnit meni peppu täynnä

    Äänestä

Mulla eka juttu oli, kun kavereitteni kanssa ( 16-17v.) pantiin kimpassa 48v. rouvaa. Meitä oli kolme ja pariskunnan mies, joka ei osallistunut, vaan katseli. Tuo vaimo oli pukeutunut kuin pornonäyttelijät. Saatiin panna niin monta kertaa, kuin halusimme tai jaksoimme ja laskea sisälle.

6Äänestä

Olisko ollut 48 vuotiaana ja nyt olen 59v. Parit on olleet -10 vuotta. En ole vielä isompaa ja kestävämpää kullia nähnyt, kun on itellä. Joitakin parin naisia, olen pannut useita kertoja, vuosien aikana. Nyt olis taas vakipari tai nainen hakusessa.

3Äänestä

Vähän alta parikymppisenä kaveriporukalla harrastettiin. Isoimmillaan oli 2n 4m. Monenlaista kivaa touhuttiin...Nyt olen viisikymppinen ja yhden parin kans harrastellu.

1Äänestä

Meillä oli 3M ja yleensä 2N tai olimme poikasia 16-17V Tytöt 15-16V. Harrastimme usein ryhmää, kimppaa jne. Tämä oli meille ihan normaalia 60-70 luvun vaihteessa. Ei koettu mitää syyllisyyttä tai muuta.

2Äänestä
  • se oli normaalia silloin jos et saanut kullia annoit peppua tytötkin mukana

    Äänestä

Olin reilu 20 ja kävin maksullisissa pariskunnan luona. Halusin kokea sen. Muistan kun miehellä oli niin iso kyrpä että perseeni oli kipeä muutaman päivän.

1Äänestä
  • Aloittaja

    Oletko itse mies? Olitko pariskunnan keskellä? Sinä siis maksoit?

    Äänestä

  • mutta siitä tuli hyvä olo uusiks sen haluais

    Äänestä

Olin vajaat 17 tyttö ja "lemmikkinä" 50 v pariskunnalle. Leikittiin et ne oli mun iskä ja äiti ja ne "kasvattivat" mua nautinnon saloihin. Tapailtiin yhden talven aikana useammin. Tosi mukavaa ja "opettavaista". Vaimo oli ihan huippu ope, neuvoi miten antaa ja ottaa, osasi tyydyttää kaikki.

2Äänestä
  • Aloittaja

    Olitko seksisuhteessa kummankin kanssa? Siis sekä iskä ja äiskä.

    Äänestä

Lukemani kertomukset kokeiluista olivat sangen karuja, vaihtelun etsintää ja seksielämän virkistämistä. joten ei innostanut.

Mutta jos ystävyys olisi luonnostaan laajentunut ilman kynnyksiä ja erityisiä odotuksia ystaväpariskunnan kanssa luontevaan seksiin myös toisen puolison kanssa, ei meillä kummallakaan olisi ollut mitään sitä vastaan, ei vaimollani eikä minulla. Päinvastoin.

Luimme kyllä ilmoituksia, mutta ei innostanut.

Viimeisin suomalainen seksitutkimus kertoo, että nykyisin enemmistö hyväksyy parinvaihdon ja kimppaseksin, vaikkei itse sitä harrastaisi.

1Äänestä

Taisin olla 18 tai 19. Avomiehen ja silloisen hyvän naispuolisen ystäväni kanssa kolmistaan, ja yhden miespuolisen kaverin katsellessa vierestä. Miehet on mua 4 vuotta vanhempia ja nainen mua vuoden nuorempi.
Kiinnostais kyllä kokeilla isommassakin ryhmässä silti vielä joskus..

1Äänestä
  • Aloittaja

    Tyytyikö tuo yksi miespuolinen vai katselemaan vierestä?

    Äänestä

Olin 19v kokematon kun olin hyvin tuntemani yli nelikymppisen parin kanssa sängyssä. Poikuus meni naiselle ja nopean laukeamisen jälkeen mies tahtoi suihin oton. Suljin silmäni ja aloin imeä. Nopeasti sain pahalta maistuvaa limaa suuhuni. Vieläkin ollaan ystäviä ja kaikkea kivaa on tapahtunut vuosien vieriessä. Ei se enää niin pahalta maistu. M40

Äänestä
  • Aloittaja

    Tuntuu tutulta ekakokemukset vähän vanhemman parin huomassa.

    Äänestä

  • WhiteDog kirjoitti:

    Tuntuu tutulta ekakokemukset vähän vanhemman parin huomassa.

    Olikohan joskus sellainen seuranhakusisuv kuin City, Kiss tai joku vastaava? Sieltä kuitenkin löysin paikallisen parin jossa nainen oli päälle viidenkymmenen, ja mies oli käsittääkseni ainakin yli kymmenen vuotta nuorempi, eli nelikymppinen ja vähän lihavanpuoleinen. Itse olin 21 koska muistan kuinka silloin oli vasta alkanut 3 kanavan yöchatti ja oli joulun aika. Paikkakunta oli vielä pienenpuoleinen silloin ja yllätyin kun tämä pariskunta oli etsimässä tuollaiseen kuvioon kolmatta. Muistan sen kuinka paljon pelkäsin että kyse on jostain vitsistä, mutta sovittiin aika ja he antoivat osoitteensa. Menin sinne polkupyörällä ja olin valmis siihen että nauraisin jos asia paljastuisi vitsiksi, mutta pihalla olikin punaisia kynttilöitä kuten oli sovittu. Kynttilät oli siitä syystä että jos heille olisikin tullut yllätysvieraita niin tietäisin pysyä poissa. Mies tuli heti ovelle jo vastaan, kävi sammuttamassa kynttilät ja pyysi sisään. Naisella oli seksikkäät asut yllä ja miehellä myös vähemmän vaatetta. Juttelu oli kankeaa, ja nainen vielä alkuun totesi että olenko sen ja sen poika ja paljastui että hän tunsi äitini kouluajoiltaan. Itse en ollut tiennyt että he tunsivat toisensa.

    Televisiossa pyöri seksifilmi ja olin pää niin pyörällä siitä kaikesta että seksi oli ekalla sessiolla nopeasti ohi, sillä laukesin melkein heti kun tunsin hehkuvan kuuman pillun kullini kärjellä kun rouva tuli sohvalla syliin ja laskeutui varrelle. Mies vaihtoi paikalle nuolemaan pillua ja naimaan ja tunsin itseni aivan ulkopuoliseksi. Meinasi usko loppua mutta nainen kehui koko ajan minua komeaksi ja hyväksi panijaksi ja kohta alkoi kulli taas seisomaan ja pääsin yrittämään uudelleen aivan litimärkään ja limaiseen pilluun. Tuntui kyllä hyvältä ja rivolta naida häntä. Sitä jatkui niin että kunto loppui. Mies tuli imemään minua kun kulli oli aivan mälleissä ja kyllä hän imi hyvin! Nainen runkkasi itseään ja vähän ajan päästä tuli myös imemään ja sitten vaihdettiin niin että minä ja nainen imettiin tuota miestä. Se oli eka kerta kun imin toista miestä. Mies vaan toisteli kuinka minun sperma maistui niin hyvältä ja itse pelkäsin että se laukeaa kohta minun suuhun. Rouvan kanssa jatkettiin kun pornovideo meni loppuun ja mies vaihtoi televisioon chattikanavan kun hän alkoi kelaamaan nauhaa takaisin. Siinä kuunneltiin sitten chattia taustalla kun minä olin alla, nainen keskellä ja mies hänen takanaan naimassa perseeseen. Olen varmasti miljardi kertaa runkannut noille muistoille, vaikka myöhemmin on tullut paljon lisää huomattavasti rennompia kokemuksia. Vaikka tuo oli kömpelöä ja ekaksi lensi liian äkkiä ja toisella kerralla ei meinannut lentää ollenkaan, tuota ekaa kokemusta on vaikea voittaa.

    Äänestä

  • itelle käynyt vastaavaa mutta nainen halusi nähdä kuinka mies saa peppuun niin alistuin

    Äänestä

Olen kokeillut 14vuotiaana 1n 2m juttuja. Vaimoani pantiin kun oltiin 21v pari kertaa ja vaimon 22v juhlissa meitä oli 4 miestä vaimoa panemassa.
Sen jälkeen vaimolta ollaan saatu usein pillua. Nykyään on säännöllisestì kimppaseksiä 1N ja 2-3M

Äänestä

Olen 28-vuotias rouvva ja eräs tapaturmassa invalisoitunut mies (sukulainen) autan hänen viikottaisessa peseytymisessään eli käytän saunassa ja pesen hänet.
Hän tykkää suihkuttaessani kosketella pilluani ja kun pesen munat saa hän välillä seisokin, olen välillä ratsastanut ja välillä suuhoidolla auttanut hänta purkautumaan.

Äänestä

Tyttöystäväni oli 29,ite 40 ja naapurin rouvan miesystävä hiukan yli 60.oltiin vuorotellen naiseni kanssa. Sovittiin että saan panna hänen naistaan tilaisuuden tullen.

Äänestä

35v ihanan pariskunnan toisena miehenä.
Nainen oli 23v
Muutamia kertoja vietettiin yhdessä tyydyttäen naista useamman tunnin.

Kiinnostaisi löytää mukava nuorempi pari vakiseuraksi, jonka kanssa voisi mahdollisesti muutenkin viettää aikaa yhdessä.

M40 Satakunta

Äänestä

Vaimo oli 35v kun kokeilimme kimppaan.
Ravintolasta tanssilattialla löytyi,vaimo on himotanssija.
Vaimo sanoi että se on nyt tässä.
Ilta eteni ja pyysimme häntä jatkoille.
Ilmeni että hän oli kahden kaverin kans ravintolassa.
No eipä hätää ,kohta oli kolme iloista nuorta miestä
Vuokra mökillämme.
Kaikki ties miksi olemme tässä tilanteessa.
Pussailua ja kopelointia,vaimo oli hetkessä ilman pikkareita ja tissit paljaana.
Ilmeni että pojat oli menossa armeijaan.
Sovittiin että voivat käydä purkamassa paineita myöhemminkin ja niin tapahtuikin.

Äänestä

Tästä on jo paljon aikaa. Kolmekymppisenä rouvana tein Leningradin matkan ystävättäreni kanssa. Matkalla tutustuimme bussikuskiimme, joka majoittui samaan hotelliin seurueemme kanssa. Yökerhossa tutustuimme toiseenkin bussikuskiin ja pädyimme näiden kanhden kujettajan huoneeseen "jatkoille". Itse en suostunut edes riisuutumaan toisin kuin ystävättäreni, mutta molempien kanssa se meni yön aikana seksin puolelle. Aamulla tanssileninkini oli hikinen ja ryppyinen ja spermasta tahriintunut. Onneksi tauteja ei tullut, vaikka ehkäisy unohtui kokonaan. Vuosia myöhemmin mieheni kanssa osallistuttiin joitakin kertoja ihan suunniteltuihin parinvaihtoihin, mutta kyllä tämä ensimmäinen oli ehdottomasti kiihottavin.

Nyt jo mummo, mutta muisti pelaa...

Äänestä

onkonryhmässä jos ottaa 16v kavereilta suihin kun ne pyytää

Äänestä
  • tänne vaan

    Äänestä

Itse olin 21 v ja sen aiksinen likkakaverini oli 19 v , oltiin yhden yli 50 miehen autossa sextaamassa ,ite istuin pelkääjän paikalla ja likkakaverini oli kuljettajan paikalla polvillaan ja otti suihin kun se 50 ukko pani takaa päin ,jossain vaiheessa erottiin ja jälkeen päin kuulin että olisivat jatkaneet niitä panosessioita vielä pari vuotta meidän eron jälkeen.

Äänestä

Olin 16v naapurin pariskunta n 42 m 50 v Juhlivat miehenmerkkipäivää.. Vinkkasivat
ensin oluelle , sitten homma menikin siihen että nainen alkoi suukotella . Ensialkuun olin
lähteä pois , mutta isäntä pyysi rentoutuu.. Emännällä oli mieli nuoreen lihaan , isäntä lähti saunan pukuhuoneeseen hakemaan lisää juomaa. Siirryimme takkahuoneeseen . Nainen kävi kuumana , hän puristeli housun etumustaa , tuntien seisovan kaluni.
Hän kaivoi kaluni ulos ja alkoi imutuksen. Hetken kuluttua isäntä saapui , no niin pääsipäs se emäntäkin lempipuuhaansa. Emänttänsä sanoi miehelleen tuus maistaa , tämä on makeen herkkua. Mies tuli polvilleen eteeni , imaisi kaluni suuhunsa , ja kylläpä hän osasikin homman. Myöhemmin illasta sain nauttia niin naisen mausta kuin isännän
mehuista. Nyt olen 65v eläkkeellä. Kiinnostaisi kokeilla vielä samojaasioita.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 29 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


WhiteDog kirjoitti:

Minkä ikäisenä teillä oli ensimmäiset ryhmäseksi kokeilut?
Miten suuri ikäero teillä ryhmässä on nuorimman ja vanhimman välillä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu