Ellos korko 31,37 % huh

Lueskelin huvikseni Ellos yksityislainan ehtoja jotka tietenkin präntätty oikein pienellä. Järkytys oli suuri "kuluttajasuojalain mukainen vuosikorko 31,37 %". Lähentelee koronkiskontaa.
2813
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

joskus itsekkin ottanut muutamasta ellos tyyppisestä lainaa kun saa niin helposti ja nopeasti . maksoin itseni kipeästi ja pitkään jotta sain maksettua lainani .maksuaika piteni siitä alkuperäisestä suunnitelmasta ja korko oli tosi hurja.onneksi nyt maksettu kaikki lainat. otin master cardin jossa korko on inhimillesempi ja pysyy paremmin hallinnassa. onnea lainan otossa.

Äänestä
  • Eikös laina ole halvempi maksaa jos se menee ulosottoon vain 16 % korko.
    Tottakai oikeudenkäyntikulut sun muut mutta periaatteessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Harski kirjoitti:

Lueskelin huvikseni Ellos yksityislainan ehtoja jotka tietenkin präntätty oikein pienellä. Järkytys oli suuri "kuluttajasuojalain mukainen vuosikorko 31,37 %". Lähentelee koronkiskontaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu