Suomi ei pääse muiden neuvojan eli opettajan roolistaan. Pikemminkin päinvastoin. Nyt EU:n puheenjohtaja maana Suomen uusi "maailman parantaja hallitus" ei pelkästään neuvo muita, vaan painostaa.
Tästä muut eivät pidä, ja tämä ei ole Suomen etu, sillä myöhemmin se kostautuu. Vielä toistaiseksi EU:n maat ovat itsenäisiä ja määräävät itse omista asioistaan Suomen painostuksesta huolimatta.
Suomen rooli muiden ojentajana EU:ssa
1
67
Vastaukset
- Anonyymi
Pieni Suomiparka on vakavasti sairas ja hengenvaralliset oireet jo kaikkien nähtävillä. Suomi tekee kuolemaa mutta vielä yrittää tartuttaa muitakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 933431
- 1033076
- 532302
- 211822
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201715Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..111660Olisitpa rakkaimpani
Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras61658Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein231489Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131401Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin381384