Tulevaisuudessa joudumme sulkemaan rajamme

Anonyymi

jokatapauksessa vai nyt ei siihen haluta uskoa, muuttovirta tulee niin suureksi että meidän on pakon edessä suljettava rajamme .

13

3614

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ilmaston muutos saa nykyisestään pakolaisvirrat moninkertaistumaan. Rajoja ei voi sulkea koska se tarkoittaa samaa kuin noiden pakolaisten murhaaminen, sillä kotonaan heillä ei ole mahdollisuuksia monesti juuri meidän elintapamme vuoksi.

      Parhaiten pärjääämme kun sopeudumme maailman muutoksiin, selvää on ettei se ole helppoa ainakaan komuloisille, he kun tukeutuvat jonnekin 1800 luvun marxilaispelleihin joilla ei ollut mitään kuvaa siitä mikä maailma oli silloin ja mikä se tulevaisuudessa tulee olemaan.

      • Mitä jonkun rap sönkkääjän mielipide mihinkään vaikuttaa?


      • Niinhän se on, komuloiset eivät menesty, he eivät saa työstä tulosta eivätkä osaa sijoittaa koska marxilaisuus estää pääomien järkikäytön.

        Vasuriliittokin yrittää muuta näytellä kuin kommunistista liikettä mutta onnistuu huonosti!


    • Anonyymi

      Ei ilmastonmuutokseen voida vedota eikä murhaamiseen, ei se olisi todellisuutta. Kyllä varsinaisia murhaajia ovaat kaikkien autoritääristen maiden johtajat kuten itäisessä naapurimaassamme.

    • Anonyymi

      Hienoa, että persuloinen tyrmää aloituksen persuloisen rajojen sulkemisehdotuksen.
      Kommunistit tukevat ilmastonmuutoksen torjumista kun sitävastoin persut antaisivat maailman sontaantua.
      Tosin kommentoiva persuloinen elää 30-luvun Suomen auvoista natsi-aikaa ja 40-luvun suursuominostalgiaa eikä ymmärrä maailman muuttuneen noista ajoista huomattavasti. Persuloisille on kova paikka Lapin sota, jossa Suomen armeija ajoi pois maastamme natsiarmeijaa. Oligarkki Putinin perässä juokseminen turruttaa aivoja.

    • Anonyymi

      unkari
      viro
      italia
      itävalta
      puola

      googlaa laittamalla maa nimi ja maahanmuutto
      totuuta peliin

    • Anonyymi

      Tänä päivänä ihmiskunnan suurin uhka on äärioikeistolaiset persumaiset liikkeet, jotka antaisivat maailman hukkua sontaan. Ja jos se ei onnistu niin sota hoitaisi sadat miljoonat nykyisetkin ilmastonmuutoksesta kärsivät.
      Persumaisista liikkeistä olisi päästävä eroon. Ihmiskunnan tulee ponnistella maapallon elinkelpoisena säilymisen puolesta.

      Jo Karl Marx 1800 luvulla totesi: Kapitalistinen jatkuva kasvu on mahdoton, koska se tuhoaisi maapallon.

      • Tuon Parta-Kallesi ajatukset sen sijaan ovat jo tuhonneet monta yhteiskuntaa, lähin esimerkki lienee tuo naapurin Suuri ja Mahtava!

        Sehän se sen toisen sosialismin kanssa yhteistuumin II maailmansodankin sai aikaan. En usko marxilaisuuden maailmaa pelastavan jos minkään, järkeä siinä pitää käyttää, ei mitään puolivillaisia ajatelmia kuten marxilaisuus!


    • Anonyymi

      Persuinsinööriloinen taas valehtelemassa. Tyrmäsi jopa oman myönteisen ajatuksensa ilmastopakolaisista.
      Hänhän tukee täysin aloituksen persun ajatusta tykkien asentamisesta rajoille.
      Tämä insinöörien ammattikuntaa halventava persuloinen työntää samalaista moskaa Vasemmistoliiton ja SKP:n palstoille. Hän saanee Jussilta palkkaa yötä päivää päivystämisestä fasismikiimansa takia.

    • Anonyymi

      Ei rajoja voi sulkea. Silloin perussuomalaiset jäisivät pussiin ja joutuisivat tekemään työtä.

      • Anonyymi

        "Persuloisille on kova paikka Lapin sota, jossa Suomen armeija ajoi pois maastamme natsiarmeijaa". Kommentoija tietää hyvin, että se natsiarmeija oli ratkaisevassa osassa etteivät Stalinin porukat miehittäneet Suomea. Kommentoijan (en tiedä ikää) vanhemmat tai isovanhemmat olisivat nauttineet hapankaaliannostaan kolhoosin ruokalalassa rakastettavan suurisydämisen puheenjohtajan kuvan vieressä vielä 80-luvulla, ja N-liiton pakollisen hajoamisen yhteydessä ehkä olisi saatu samassa sotkussa itsenäisyys.
        En ihannoi natseja enkä sotimista, enkä ole persu, mutta kommunisteista minulla on selkeä käsitys. Säälin heitä. Joku lahopää ylisti Kiinaa, painuisi sinne erinomaisten ihmisoikeuksien maahan, tai jos haluaisi vielä aidompaa kommunismia, niin sitten P-koreaan.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Maahanmuutto toimii ihan niin kuin sen on tarkoitettukin toimivan KAPITALISTISESTA perspektiivistä. Tähän ette kommunisteja saa sotkettua

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      406
      3195
    2. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      91
      2368
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2319
    4. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      21
      1990
    5. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      181
      1504
    6. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      11
      1347
    7. Sukupuolen merkitys elämässäsi?

      Jäin tuossa toista ketjua lukiessani miettimään seuraavaa ... Kuinka paljon koet sukupuolesi vaikuttavan/vaikuttaneen el
      Sinkut
      201
      1139
    8. Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne

      niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,
      Ikävä
      44
      1082
    9. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      92
      979
    10. Iltalehden evästeasetukset

      No nyt pomppas! Avasin Iltalehden sivut ja niin kuin silloin tällöin sattuu, sivusto kysyi evästeasetuksia, joihin ylee
      Maailman menoa
      119
      972
    Aihe