Miten Martinan Joroisten kisa on alkanut? Some hiljaisuutta ollut koko päivän. Kuvaajaa ei taida nyt olla matkassa mukana.
Martina triatlonisti
Anonyymi
21<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Tällä hetkellä sijalla 27. Pyöräilyn 3,9km kohdalla. Uinnissa oli 28.
Ei taideta d-aineita noissa Maran tasoisissa kisoissa testata? Niitähän ois viime aikaisten uutisten mukaan tuttavapiiristä saatavilla..
Mara tällä hetkellä 35-39v ikäluokassa sijalla 21/32.
Kaikissa naisissa sijalla 100.
Hienosti menee. Kyllä on kannattanut vuosia panostaa treenaamiseen. Kova työ kantaa nyt tulosta.
Tosi hienosti. Vuosien työ ja eikä edelleenkään lähelläkään kärkeä vaan viimeisten joukossa.
Sijalla 76/92. Kolme 55-59v edellään.... aika surkeeta. Flunssa?
Surkea veto kyllä. Pyöräilyssä pärjää, koska varmaan koko kisan kallein pyörä. Toki siinä pääsee sit juoksuunkin ”tuoreempana”, kun pyöräilyssä pääsee muita helpommalla. Silti puolimara juosten >2h. Käsittämättömän paska aika, jos kehtaa sanoa itseään urheilijaksi. Sehän on melkein 6min/km, eli 2000m coopereita..
Uintikin menee jostain syystä nykyisin huonosti. Todella keskinkertainen suoritus kokopäiväurheilijalle!
Ehkei Martina ole kyennyt viimepäivien tapahtumien takia keskittymään kunnolla?
Joku asia on saattanut painaa mieltä?
Totta, ei Martinakaan kone ole.
mitä Mahtoi uintiosuudella miettiä ? Syntyjä syviä? Hyvän joulun toivotuksia Nikolle Espanjaan v 1016.
10 min parempi aika. Ei siitä ole mihinkään.
Uintiajan ”parantuminen” selittyy sillä, että viime vuonna siellä oli märkäpukukielto, kun vesi oli niin lämmin. Tänä vuonna ei ollut. Vaikuttaa aika merkittävästi aikaan, kun se puku kelluttaa..
Kokopäiväisesti nainen harjoittelee joten tuloksia ois pitänyt jo tulla.
Omassa sarjassa naiset 35-39 tuli maaliin 15, maaliin pääsi 17, ilmoittautuneita 30, naisista 75/165, kaikista 366/579.
Näin Urheiluruudussa Martinan haastettelun.
Kokopäiisesti harjoittelee naisten kisan voittaja. Silloin tulokset ovat kovia. Ja voittajakaan ei ole mikään kakskymppinen enää.. Sitä pitäisi hehkuttaa eikä harrastajia.!
Kertoiko haastattelussa että oli Suomen mestaruuskisoissa 15. Hienoa Martina!
Ei kai... Nuo ikäluokat, jossa oli 15 on kuntoilijoille.
Paikallinen työssäkäyvä nainen voitti ilman treenaajia!Ei nyt hierojat ja valmentajat saaneet irti mitä haettiin?
Martina ei olisi päässyt edes ikäluokassa naiset 55-59 v mitalleille.
Ammattiurheilijalta aika erikoista.
Martinan päälaji onkin ihan toinen.