Miten wish menettelee jos jättää postista paketin noutamatta ,olen lomalla enkä ehdi hakemaan sitä. Palautuuko se wishiin ja tuleeko mahdollisesti suuret kulut,kokemuksia ?
Wish paketti
Anonyymi
2760
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Lähettäjälle tai roskiin. Usein kiinankrääsässä on jätetty lähettäjän tiedot laittamatta että ei tulisi sentin arvoisesta tavarasta satasen palautusrahteja
Postin sivuilta:
"Osta säilytysaikaa postista noudettavalle paketille
Voit ostaa paketillesi lisää säilytysaikaa kirjautumalla Postin sähköisiin palveluihin Lähetysten seuranta ja ohjaus-sivulla. Klikkaa "Osta lisää säilytysaikaa" -kuvaketta. Kuvake näkyy vain jos säilytysaikaa voi ostaa. Paketin pitää olla hyllytettynä postissa ennen kuin säilytysaikaa voi ostaa lisää.
Palvelun hinta on minimissään 5 € (5 päivää) ja sen ylittäviltä päiviltä 1 €/päivä. Maksimissaan säilytysaikaa voi pidentää 28 vuorokauteen. Minimi säilytysajan pidennys on 5 vuorokautta."