Gilera SMT viritysehdotuksia

Joo tota mulla on 2019vm gilera smt ja pitäs saada kulkee vähä kovempaa, kulkee nyt 55/kmh. Siihen on vaihdettu 13 piikkinen eturatas, reikälevy on otettu pois ilmanputsarista. Myös rälläkällä vedetty iso osa putkessa olevasta kurista pois, mutta se ei vaikuttanut nopeuteen yhtään. Auttakaa!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Poraa morikin boksista o:n keskeltä 10mm poralla läpi niin rajoitin poistuu. Teippaa reijät umpeen porauksen jälkeen.

Äänestä

Närvänkierrätin tuo tehoo huikeesti! Kannattaa asennuttaa. Koivula tai Takanen tietää Summasta.

Äänestä

Sami ja Jiri. :) Huikeita vekkuloita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joo tota mulla on 2019vm gilera smt ja pitäs saada kulkee vähä kovempaa, kulkee nyt 55/kmh. Siihen on vaihdettu 13 piikkinen eturatas, reikälevy on otettu pois ilmanputsarista. Myös rälläkällä vedetty iso osa putkessa olevasta kurista pois, mutta se ei vaikuttanut nopeuteen yhtään. Auttakaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu