😂😂😂 Husun seikkailut poistetaan aina mutta Laurasta oli kymmenen aloitusta yhtä aikaa.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 45 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 45 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Valemedia toimii nykyään näin. Liberaaleille edulliset maalittamiset poistetaan, mutta uskovien maalittamiset hyväksytään.
Valitettavasti 😏
Eikös teitä lopun aikoina vainota ja silleen tai maaliteta ja tolleen, että tulisitte järkiinne ja viimmein pelastuisitte elävälle elämälle ja ?
Mene jollekin uskisten foorumille sitten jollei tämä miellytä. Bon voyage!
- Uutisista hyvää päivää -
Ehkä aloituksesi nyt pysyy kun teit sen rekattuna.
Asiasta toiseen, voiko samaan aikaan tunnustaa kahta eri uskontoa, ilmasto- ja kristinuskoa ?
Toinen noista ei ole uskonto kuten tiedätkin.
Ei voi. Ilmastouskonto on eksytystä.
"Asiasta toiseen, voiko samaan aikaan tunnustaa kahta eri uskontoa, ilmasto- ja kristinuskoa ?"
Ei voida, koska meillä on Jumalan antama velvollisuus viljellä ja varjella luontoa ja maata. Emme tuhoa kuten Vihreät ja liberaalit ahneuksissaan tuhoaa luonnon, ilmaston ja tulevien sukupolvien rahavarat tuosta vaan, vaan me elämme vaatimattomasti terveellistä elämäntapaa.
Miksi luonnonsuojelijat ovat yleensä vihreitä eivätkä helluntailaisia?
Tosin itse en ole vihreä vaikka olen aina kannattanut luonnonsuojelua, mutta silti.
Miksi muuten persujen työmies Putkonen sanoi keväällä ilmastovaalitentissä, että luonnonsuojeluun ei pitäisi uhrata rahaa?
Totisesti Korkkiruuvi on "enemmin" hellari kuin vihervassari. 😀
Koska he eivät suojele itse luontoa eivätkä varjellen maata viljele! Hehän soittavat vain suutaan ilman ainuttakaan sellaista tekoa mikä voisi pelastaa maapallon ja ilmaston.
Vihreät ovat todella vahingollisia ihmisiä maapallon, ilmaston ja luonnon kannalta, koska ajavat ihmistä rappeuttavia asioita ja siksi heitä ei kuuntele yksikään sellainen ihminen joka aidosti vaikuttaa luontoon ja ilmastoon.
Järkivihreys voisi olla ainut toimiva ratkaisu mitä Kepu nyt alkaa ajamaan, sillä heitä kuuntelee luontoa rakastavat ihmiset. Edellyttäen tietenkin että Kepu sanoutuu selvästi irti ihmisiä ja yhteiskuntia rappeuttavista asioista.
Maanviljelynne "varjellen" on Itämeren pahin saastuttaja ja rehevöittäjä. Milloin aiotte alkaa tosissanne varjella?
Millä ihmeen tavalla vihreät ovat vahingollisia ilmaston ja luonnon kannalta? Minusta he ovat pikemminkin valmiita menemään hyvin pitkälle kaikenlaisen saastuttamisen rajoittamisessa, pitemmällekin kuin ehkä itse menisin. Persut ovat sitten vastapuolella vailla minkäänlaista luonnonsuojelutahtoa, kuten Putkonen karusti osoitti ilmastotentissä.
voi yksinkertaisuus taa skerran... vai suojellaan sitä luontoa sieltä tampereen bubeista... kuule ne eivät ymmärrä luonnosta ja sen suojelusta ei pätkän vertaa !
missä oppivat ymmärtämään kun nuoruus kuluu kaljatiskiin nojatessa ja punapesäkettä penkoessa, kova homma on myös alkaa vihertää telaketjuvihreää, se on kovaa hommaa ja luonto suojeltuu toki kans.
Mitä mieltä Sinä perussuomalaisena uskovana olet Hiitolanjoen patojen purkamisesta, joka projekti pelastaa laatokanjärvilohen?
Tämä on varmasti ollut korkealla uskovien agendalla, sillä teillehän laatokanjärvilohen kohtalo on tietysti tärkeämpi kuin yhdellekään elämästä vieraantuneelle pössyttelevälle viherpiiperölle.
- Uutisista hyvää päivää -
Erikoista, että tosiasiat poistetaan aina.
Tässä muutama linkki siihen mistä on kysymys
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/92318724-0883-4f5f-bb76-16b104acd646
https://yle.fi/uutiset/3-10889164
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006181293.html
Mitä erikoista on siinä että palstalle kuulumaton poistetaan täältä?
Hussein on nyt varmaan läpäissyt kiinalaistyylisen uudelleenkoulutusleirin ja muuttunut hänen omien sanojensa mukaan kokonaan uudeksi ihmiseksi?Ei kuulemma tunne yhtään entistä Husseinia.
Mitähän muuten Husseinin muslimikaverit ja -papit tuumaavat siitä, että hän hyväksyy homot, juutalaiset ja Israelin olemassaolon?
Suo siellä, vetelä täällä!
"Mitähän muuten Husseinin muslimikaverit ja -papit tuumaavat siitä, että hän hyväksyy homot, juutalaiset ja Israelin olemassaolon?"
Hmm..tuon kun kuulisi.
Hussein siis hyväksyy Israelin valtion olemassaolon ja juutalaiset. Hiukan mietittyään muistaa myös väärin julkisuuteen kerrotut opinnot.
On se Suomi upea maa. Ihmiset kasvavat uusiksi ihmisiksi ja "tekevät parannuksen" ihmisvihasta, valheista ja muusta ryönästä.
Onko hän tullut uskoon ja löytänyt Jeesuksen ja Valon kun noin suuri ja merkittävä muutos on hänessä tapahtunut? Mitä kristillistä joukkoa voin suositella, helluntailaisia vai vapaakirkkoa, ellei pelastusarmeijaa?
tunnustan tekstini: taastätäsamaa
Onko Husustakin tullut luterilainen?
Hauska juttu kommenttiini on tullut parikin [jostain syystä poistettua] vastausta, joissa julkituodaan, ettei LH:sta olisi tullut luterilaista. Aika yllättävää, jos peruskoulun uskonnon aineopettaja ei olisi luterilainen.
Piti olla: Hauska juttu, kun ..
Toinen tahtoi presidentiksi ja oli vielä äsken puolueensa varapuheenjohtaja, toinen on nyt vastavalittu rivikansanedustaja. Näetkö tyrkkyydessä mitään eroa?
Vain toinen on ollut koko eduskuntakautensa saikulla.
Kumpi? Al-Taee ei ole ollut koko kauttaan saikulla.
Kuinka monta päivää oli töissä?
Onko tämän ketjun Husu A-Taee? Kuvittelin, että Husu olisi Husu.
'''SDP:n Husu Hussein haukkui kaikki perussuomalaisia äänestäneet rasisteiksi: ”En peräänny siitä”'''
www.iltalehti.fi/politiikka/a/b0b51a41-4e29-4520-a41f-b33c4c66d679
99%+muslimeista+on+Husuja!
Ilmeisesti tämä Husu saa haukkua niitä muita mielinmäärin?
Selvitin palstan algoritmin, kaikki negatiivinen viherglobalistiateistiliberaalivasemmistolaisista poistetaan, mutta ateistiliberaaliglobalistivihervasemmistolaiset saavat kirjoittaa kaikkea pilkkaavaa ja ilkeää uskovista!
Aivan, eivät ole tehneet sinullekaan mitään pahaa.
Kaikki tieto täytyy olla julkista, jotta valehtelijat voidaan seuloa massasta.
Kiva että naurunaihetta riittää. Eikös lukion biologiakin ole sinulle yksi vitsi. Tässähän tulee kateelliseksi uskoville, kun heillä on niin hauskaa. Koko todellisuus naurettavana, mikä voisi olla parempaa!
- Horny hornet's horn
Hyvä kun rasistiset aloitukset poistetaan mutta kun keskustellaan luterilaisuudesta ja kristinuskosta niin siinä sallitaan vähän rohkeammatkin ilmaisut.
Hyvä kun ymmärrät mitä rasismia Husu on harjoittanut.
Politiikkoja on moneen lähtöön. Töppäilyjä kyllä ovat tehneet aina ihan joka puolueen edustajat.
Täällä on kova sensuuri meille rahvaalle. Tämän kaltaiset korkeatasoiset avaukset onneksi saavat täällä olla. 🤣🤣🤣
Parin päivän kansanedustajaksi melkoinen saldo. Mitä vielä tuleekaan esiin.