niin että onks mahdollista päästää ressuun ku jouluna keski arvo oli 8.3 ja todella aion nostaa sitä, onnistuu ehkä 9.0... niin onks mitään järkee pistä ressu hakupapereihin?
onks mull mitään mahiksia päästää ressuun?
minäpä täällä
81149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
miten voit nostaa 8.3 keskarista 9? hahahah
viime vuonna jouluna oli 7.9 ja keväällä 8.6 =)
Anna palaa vaan.Haet Ressuun ja pääset jos pääset,jos niin ei käy niin sitten johonkin muuhun.Usko että jos niin on tarkoitettu,niin sitten käy.Halu ja tahto tietysti voittaa usein,mutta aina kannattaa yrittää.Tsemppiä ja aurinkoista kevättä sinulle.
kiitti kannustuksesta! =) samoin sulle...
mikä on ressu? Et sä sinne pääse todellakaan!!! Sorii!
no ei voi mitään....
oppilaille tulee aina kovat
suorituspaineet, onhan se suomen
lukioiden "parhaimmistoa"...
siks en tiedä onko se paras vaihtoehto.
mut ihan miten vaan, jokainen voi valita, mut
paljon on hyviä lukioita, eikä se lukion
keskiarvo ratkase vaan se miten siel ite tekee
duunii.. :). tsemppiä!!!
Jos haluat ressuun, niin mikäs siinä. Se lukion päättötodistus ja yo-todistus on kyllä ihan samanarvoinen lukiosta riippumatta, ei sitä missään katsota mistä lukiosta oot tullut. Jos ressu on lähellä niin sinne vaan, mutta jos matkat tulee pitkiksi niin siihen väsyy helposti, ja koulutyö kärsii..