Tosiasiaa johon on kertynyt joukko todisteita eri foorumeilta sekä suoraan puolueesta. Jäsenten erottaminen heidän ajattelunsa ja mielipiteidensä perusteella niin puolueesta laittomien toimin kuin kanteleminen mielipiteistä, joita ei perussuomalaiset hyväksy, koska eivät niitä ymmärrä vaikka totuus on mielipiteen puolella!
Tällainen sensuuri menettely on sekä raukkamaista, että paljastaa keskinkertaisuuden puolueen johdossa, että jäsenistössä. Olisipa joukko edes sen verran viisasta, että huomauttaisi johdolleen osastoissa, piireissä ja puolueessa ja kansanedustajistossaan, että omien sääntöjen rikkominen ja sensuuri toiminta sekä kanteleminen ovat sekä rumaa, että epäoikeudenmukaista ja epärehellistä toimintaa.
Puhun asioista jotka tunnen omakohtaisesti ja jonka uhriksi olen puolueen toimesta joutunut jo useamman kerran, mutta en koskaan asiassa, jonka joku, edes puolueen kansanedustaja olisi virheenä kumonnut. He yksinkertaisesti vain jakavat myrkkyä ja pimeyttä, kun pitäisi jakaa sitä valoa!
Perussuomalaiset sensuurin ja itsesensuurin kärjessä
0
85
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.3510634- 425622
- 435173
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk2033911- 483628
- 133563
- 313076
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise832959- 452728
- 562633