Etsimässä mopoa joka olisi hyvä metsässä/huonommilla teillä

Hei! Olen 180cm pitkä poika, joka tykkään ajella mopolla ''syrjäisillä teillä'', joista ei ole niin hyvin pidetty huolta. Lähistöillä on myös vähä rankempia mettäreittejä, mutta en oo sinne kehannu mennä mankilla.
Menin ostamaan Monkeyn joka ei todellakaan ole hyvä siellä ajamiseen. Oonhan minä silläki vedelly tuolla, mutta selkä ei oo tykänny.
Oon miettinyt, että pitäisi hankkia uusi mopo, jolla voisi körryytellä menemään huonommillakin teillä, jopa mettäteillä. Hyvä olla paremmat jouset, joka ei välttämättä maksaisi maltaita käytettynä. Enkä oo hirveesti mopojen fani, jotka kuluttaa paljon bensaa (se ei kuitenkaan ole pakollinen).

4

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oon ajatellu Apikkaa, mut vie kuulemma aika palio bensaa. Masai DB:tä oon myös ajatemmu, mutta en oo varma voiko sillä kyydittää.

    • Anonyymi

      Osta sähköavusteinen maastopyörä mieluummin. Saa ajaa metsässä sitten ihan laillisestikin.

      • Anonyymi

        Niillähän on sitä hintaakin jonkinverran


      • Anonyymi

        ja muutenkaa ei se oo samajuttu


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2405
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1387
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      75
      1200
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1117
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      845
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      790
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      83
      672
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      25
      649
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      636
    Aihe