Äänestäjällä on oltava kuluttajasuoja eli missä viipyvät SuPo -selvitykset
Onko kyseistä altaee -henkilöytymää edes olemassakaan
Altaeee ja äänestäjän kuluttajasuoja
8
<50
Vastaukset
Olisi pitänyt vaatia äänestäjien kuluttajasuojaa silloin kun Persuministerit sinistyivät. Se oli koko Suomen poliittisen historian sikamaisin tapahtuma.
Ei silti, en tykkää AlTaeen toiminnasta, mutta on siellä iso nippu samankaltaisia mm. Huhtasaari.- Anonyymi
Saman kaltaisia ?
Kyllä Huhtasaari on piiritasolla ja Al -Taeen on tuolla jo maailman mestaruus tasolla ,kirjoituksissaan ,kieltämisessään , ja koulutus ja ansioluettelo väärenyksissään!
On se kumma kun demareilta ette pysy asiassa , löytyy aina selitystä ,mutta kysyikin teilläkin ,miksi ette pysy asiassa , kyllä voisitte kertoa ,eli kokonaisuudessaan tämä
tämä maahan muuttajien suosiminen ihmetyttää , ja omat suomalaiset eläkeläiset ,vanhukset ,työttömät olette unohtaneet ?
Eduskunnassa otettiin esiin kuinka maahan muuttajien suosiminen on kongreettista !
Suomalainen perhe sai naapureiksi maahanmuuttaja perheen ,kaikki oli laitettu valmiiksi ,viimeistä piirtoa myöten ? Kun tämä Suomalais perhe oli saanut vuosikymmenien työllä samat asumis- olosuhteet , ja he kävivät töissä ,jota ei voinut sanoa tästä maahan muuttaja perheen vanhemmista !Tässä eräs esimerkki ,joka otettiin tosiaan eduskunnassa esille ja luuletko että Perussuomalaisten kansanedustaja sai hallitukselta vastausta !
Eli tosi asia on että suositte näitä maahan muuttajia Suomalaisten kustannuksella ja teille on näköjään idoleja (etenkin demari naisille ) nämä tummat ( ehkä tuhmatkin ) pojat !
Eli Al -Taeen valittu mm 2019 Risto Reppanaksi ( vai oliko reippaaksi) ja ylitystä tuli niin SDP johdolta kuin entisilta presidentiltä ja puheenjohtajalta ,mm nais kansanedustajilla luottamuksen ja tuen ilmapiiri Al -Taeen ympärillä jossain amofääreissä !- Anonyymi
Eikös ne demarinaiset hakeneet taannoin terroristeille sotaveteraanin asemaa
- Anonyymi
IS 27.7: Al-Taee oli jäädä Venäjän verkkoon. Oli jäädä? Entä muita kytköksiä?
Olisi myös mielenkiintoista tietää, oliko al-Taeella kytköksiä noin 30.000 irakilaisen, hyväkuntoisen miehen turvapaikkaboomiin vuonna 2015? Palautussopimusta ei Suomella ole, toisin kuin monilla muilla Länsi-Euroopan mailla. Halosen-Tuomiojan viisauksia sekin.- Anonyymi
Hyvä kysymys tuokin. Ainakin on melkoinen vetovoimatekijä Irakissa, kun tietävät , miten helpolla Suomessa pääsee korkeaan virkaan ulkomaalainen jopa.
Nyt olisi korkea aika tulla Al Taeen kanssa keskustelemaan , Lindman tai joku muu SDP_puolueen johdosta! Lupaus oli, että heti kun sairausloma loppuu. Ja vielä tuli uusia paljastuksia, valheita, joten keskusteltavaa riittää. Valheet tutkinnoista, sekä tuo 1000 euron "kärsimyskorvaus" (edellyttääkö vastapalveluksia, onko verotettu Suomessa ). Entäpä nuo Venäjä-suhteet?
Odotamme myös näiltä Al Taeen nimekkäiltä tukijoilta lausuntoa, miten suhtautuvat suojattinsa paljastuneisiin tekemisiin
- Anonyymi
SDP:n oma pikku rasisti ja kaikkea muuta sellaista, no tyypillistä demareille, että muut on vempuloita mutte me emme ja siksi sensuroimme kaiken josta emme pidä sananvapauden nimissä.
- Anonyymi
Ei kun eirkoskohtelua ja poliisivartointi sossujen omalle rasisti emävalehtelijalle
Luuleeko SDP että äijä temput unohtuu, turhaluulo
No ehkä vihervassareiden poppoolta, heistä kun oman viiteryhmän rasismi on oiken ja muut on nayseja - Anonyymi
Al-Taee pääsi eduskuntaan SDP:n pienimmällä äänimäärällä. SDP:n 0,2 %:n vaalivoitto on todella minimaalisen pieni. Höynäytetyt eläkeläiset ja al-Taeen höynäyttämät ratkaisivat vaalituloksen.
SAK-SDP Rinne kiirehtikin toteamaan heti toukokuussa, että asia on al-Taeen anteeksipyynnöllä loppuun käsitelty.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591204Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11870Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75805Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83643- 53634
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs46564Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt33547Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36524Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43503Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40501