SDP ei ole enää viiteryhmä. johon haluan kuulua. Hussein al-Taee on valehdellut toistuvasti tai jatkuvasti. Husu Hussein on haukkunut kaikki mummot ja papat rasisteiksi, vakka ovat vain äänestäneet omiaan..
Ei ole mitään syytä olla demari, joka vielä aikoo pakottaa kaikki kirjoittamaan tuotsin yo-kirjoituksissa. Tämä aiheuttaa sen, että pojat reputtavat yo-kirjoitukset ja syrjäytyvät.
Demarit saavat pitää husut, mutta suomalaiset jättävät puolueen.
Irtisanoudun vihapuheesta ja valehtelusta!
16
152
Vastaukset
- Anonyymi
Samaa mieltä, pitäköön sossut husseininsa. Miksi ei minkäänlaista tuomitsemista sossujen taholta? Kohta antit sanoo, pyytelivät anteeksi, asia loppuunkäsitelty, asiaan ei palata?
- Anonyymi
Kaikki asiat siirretään tai jopa painetaan hallitus ohjelman tutkintaan eri asiantuntijoille ! ( 130:käsiteltävän asiakirjan mappiin) ,etenkin kun on luvattu jotain nämä rata hankeen eläkeläisten sataset , vanhusten hoito takuun 0.7hoitajat ja atiivimallin purku!
Jopa nämä Al -Taeen kirjoitukset ,sekä koutus ja ansioluettelon väärennykset !
Nuo ensinmainitut rasismi kirjoitukset piti käsitellään heti sairasloman jälkeen!
No nyt Lindmanin tiedote oli , että siirretty syys hallitus kaudelle ?
No olihan rasisti kirjoituksen paljastutua Edustaja Tuppurainen ilmoitti että "annetaan anteeksi "! Ja päämisteri Rinne sanoi " no meitä hiukan huijattu " !
SDP n puolue sihteeri Rönnholm nilmoitti tullaan keskustelemaan ?
Taustaksi vielä Al -Taeen tukijana oli koko demari johto ja jopa binosaurusten joukko eli , Halonen ja Tuomioja ja Lipponen ,ja Heinäluoma ,! - Anonyymi
ISIS vaimojen syyttämättä jättäminen luo mielenkiintoisen juridisen dilemman. Suomen hallitus ja oikeuslaitos siis julistaa nyt että naisia ei aseteta syytteeseen terroristijärjestöön kuulumisesta koska he kuten nuo lapsetkin ovat ilmeisesti syyntakeettomia. Mistä heidän syyntakeettomuus siis johtuu? Eikai tässä nyt syrjitä sukupuolta? Silloinhan olisi aiheellista keskustella että pitäisikö tällaisten syyntakeettomien ylipäätänsä toimia missään luottamustehtävissä. Pitäisikö heillä olla äänioikeus, perintöoikeus tai omistusoikeus? Tähänhän vielä noin sata vuotta sitten vallitseva sukupuolinen eriarvoisuus perustui. Naisten katsottiin silloinkin olevan syyntakeettomia ja ikuisesti alaikäisiä
- Anonyymi
Rinne on varhaisdementiikko ja arvoiltaan täysin saatana Suomelle. Se komppaa isiksen massamurhaajia ja pyrkki estämään oikeuden toteutumisen näin tappajien kohdalla. Miksi?
- Anonyymi
Ei koskaan ole kannattanut olla demari, suurimmat kansan kusettajat Kepun ohella.
- Anonyymi
Rauhoittukaa. SDP on moniarvoinen ja solidaarinen puolue. Jos maahanmuuttajilla joskus hiukan lipsahtaa niin ei kannata vetää herneitä nenään. Vastapainoksi kannattaa muistaa, että perussuomalaisten puheenjohtaja on saanut ankaran tuomion oikeudessa. Nämä demarit eivät!!
- Anonyymi
" Joskus hiukan lipsahtaa" , niinkuin Oulun imaanilta, lelu Ramelta , Husu Husseinilta ,ja vähän lipsahti , Al -Taeen kirjoituksissa Saudi Arabian kuningas olisi pitänyt polttaa , Egyptin presidentin hirttämistä ,hän ehdotti ja rasismi kirjoituksia juutalaisista , Kurdeista ,somaleista, sekä Šunni muslimeihin kohdisti herjauksia , sekä syytti Israelin johtoa teroristi valtionksi sekä uhkaili Israelin presidenttiä samaan tapaan kuin noiden muiden valtioiden päämiehien kohdalla sekä rasismi kirjoitukset koski samoin Yhdysvaltoja ja sen johtoa !
Sekä valheita Al -Taeen ja Rinteen taholta riittävästi ( vai oliko vaan vähän lipsahtaa!)
Anteeksi vaan minulta vähän " lipsahti" mutta tajutkaa demari totuus ,mitä porukkaa ihailee teidän eliitti ,tosiaan Halonen, ja Lipponen , Tuomioja , Heinäluoma , Rönnholm , , Tuppurainen, Lindman ,Cusenina ,etteikö myös tavalliset demarit !( etenkin naiset )
- Anonyymi
Ei ole mitään rauhoittumisen tarvetta , te demarit ette vaan kestä totuuksia koska koko Rinteen hallitus ohjelma perustuu valheisiin !
Niinpä nämä rasistiset demari AL Taeen ja Husu Hussein vain seuraavat demari johdon valheiden lupauksen politiikkaa ,omissa rasismi kirjoituksissaan ! - Anonyymi
Taitaa demarit kuolla Rinteen avustuksella. Ei huono.
- Anonyymi
Niin on demarit maata kehittämässä! Hyvä tulee vielä! Irtisanoudutaan huutamisesta! Kyllä se siitä!
;----D - Anonyymi
Ja miksi sairaita vanhuksia kuten Antti Rinnekin on,pidetään vaativissa päätöstenteoissa mukana ??? Nyt tulee sutta ja sekundaa. Mutta kuten Brysselissäkin, vapiseva ja tärisevä Merkel on edelleen mukana politiikassa. Eli politiikkaan kelpaa kuka tahansa pölkkypää, kunhan vaan ajaa EU:n käskytyksiä !
- Anonyymi
Anter Yasalta lipsahti sellaista totuutta jota demareissa ei hyväksytty ja poistitte ehdokaslistalta. Anter Yasa on sekulaari maahanmuuttaja eikä muslimi siksi kohtelu oli senmukaista.
- Anonyymi
Minkäänlaista kritiikkiä muslimisaatiota kohtaan ei saa esittää
Antisemitismi on ihan oukei "Ei aiheuta mitään toimenpiteitä"
Hussein al-Taee on irtisanoutunut vanhoista kirjoituksistaan.
Perussuomalaiset voivatkin ottaa ne käyttöön. Nyt on ajankohtaista siteerata Husseinin melipiteitä somaleista, koska puoluetoveri Husu on arvostellut Persuja.- Anonyymi
ahaa
- Anonyymi
Marin on äärivasemmistolainen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol6102514Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis4142001Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H231900JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191506Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641478- 661412
- 1241223
Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka221020Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti16968Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.18912