Paimiossa on maalattu koemielessä mustaa keskiviivaa Kalevantielle Kyysilässä. Mustalla keskiviivalla saattaa olla jotain etuja. Se esim. näkyy varmaan talvella paremmin lumisella tiellä.
Musta keskiviiva
7
92
Vastaukset
- Anonyymi
Eiköhän siinä ole kuitenkin maalattu keltaisia viivoja piiloon, kun uusi tieliikennelaki määrää ne valkoisiksi?
- Anonyymi
On totta, että keltaiset sulkuviivat jäävät historiaan, mutta näkisin, että kyseisessä tapauksessa tien keskivaiheilla olevaa halkeamaa on yritetty paikata piellä kilometritolkulla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On totta, että keltaiset sulkuviivat jäävät historiaan, mutta näkisin, että kyseisessä tapauksessa tien keskivaiheilla olevaa halkeamaa on yritetty paikata piellä kilometritolkulla.
Mä puolestaan luulin, että siinä on joku tyhmänrohkea prätkäkuski polttanut vaan rengastaan, mutta jossain vaiheessa olisi pitänyt jo vanteenkin tulla näkyviin.
- Anonyymi
Ei kai siellä keltaisia viivoja ole ollutkaan, kun ei keskiviivaakaan ole näkynyt eikä keltaista keskelle maalattaisikaan.
- Anonyymi
Onkohan tuollainen musta viiva sitten yhtä virallinen esim. kolaritapauksissa kuin sen edeltäjät?
- Anonyymi
Se saattaa muodostaa jopa vaaramomentin, kun perverssit tuppaavat ajamaan pitkin mustia viivoja. Jos he kohtaavat, kumpikaan ei viitsi väistää.
- Anonyymi
Kalevantiessä ei riitä leveys keskiviivan maalaamiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1598068Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1027333Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht27306Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit357230Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t217078Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t856826Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1126512Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv236334Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa845700Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?475488